Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ваші дії у разі зупинення реєстрації ПН/РК

Редакція

04.07.2017 6563 0 1

ДФС повідомляє, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі - Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нагадуємо, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.

Також для формування повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на свій розсуд може вибрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Законодавчо у платника ПДВ є 1 рік з дати виникнення податкового зобов'язання на подачу підтверджуючих документів. При цьому слід врахувати, що зупинка реєстрації податкової накладної не звільняє платника ПДВ від обов'язку відображення суми ПДВ «заблокованої» податкової накладної у складі податкових зобов'язань відповідного податкового періоду.

Таким чином, продавець в будь-якому випадку відображає зобов'язання з ПДВ, а ось покупець, якому виписана така податкова накладна, може очікувати появу податкового кредиту протягом року.

Для «розблокування» реєстрації платнику потрібно подати (дивимося, що зазначено в пропозиції з квитанції про блокування - «і/або»):

1) письмові пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування;

2) копії документів (по винятковому переліку).

Подавати їх можна протягом 365 к. дн. (п.п. 201.16.2 ПКУ).

Відраховуються з дня, наступного за днем ​​виникнення податкових зобов'язань, відображених у податковій накладній / розрахунку коригування.

Детальніше скажемо про те, що це за документи. Виключний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (далі - виключний перелік), затверджений тим же наказом Мінфіну, що і Критерії ризиків, - від 13.06.2017 р № 567.

На відміну від проектного, затверджений варіант Переліку більш «гуманний». По крайней мере, він не передбачає документального підтвердження наявності трудових ресурсів, матеріально-технічних і технологічних можливостей для здійснення госпоперацій.

У Винятковий перелік входять:

- договори, в тому числі зовнішньоекономічні контракти з додатками, листування з контрагентами;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, якими оформлені повноваження осіб, які отримують продукцію в інтересах платника податків для здійснення господарської операції;

- первинні документи з постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), в тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти прийому-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

- документи з підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорта якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та / або законодавством.

Джерело: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали