Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В якому випадку вартість квитків у відрядженні звільняються від ПДФО?

Редакція

04.01.2017 303 0 0

ДФС у листі від 15.12.2016 р. №27169/6/99-99-13-02-03-15 нагадала, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ.

Не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті),.

Зазначені витрати не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, зокрема, у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів тощо.

Враховуючи викладене, не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих їй у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження, зокрема на проїзд у залізничному транспорті, за умови наявності посадочного документа (перевізного документа та документа на послуги), роздрукованого на паперовому носії.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали