• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи вимагати від орендодавця акт надання послуг у разі фінансової оренди об’єкта основних засобів?

Фірма придбала основний засіб за договором фінансового лізингу. Платежі здійснюються за графіком, який є додатком до договору. Як підтвердити факт отримання послуги – графіком платежів чи обов’язково потрібен акт надання послуг?

Проблема з документами, що підтверджують факт надання послуг з фіноренди, існує не перший рік. Пов’язано це з відсутністю в нормативці чітких вказівок щодо оформлення таких документів.

Зокрема, згідно з нормами Цивільного та Господарського кодексів правовідносини щодо нарахування та сплати орендної плати регулюються договором про оренду. Проте з позиції бухгалтерського обліку для підтвердження господарської операції одного лише договору недостатньо, тому потрібно скласти окремий первинний документ.

Цей висновок випливає з положень п. 44.1 Податкового кодексу, відповідно до якого платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів. І забороняється формування показників податкової звітності за даними, не підтвердженими документами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали