Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Судове оскарження результатів перевірок

31.07.2018 1304 0 2

Де закінчується мораторій

За результатами перевірки контролюючий орган виніс штраф? Це ще не привід опускати руки. СГ завжди може скористатися своїм правом на судове оскарження результатів перевірки. Як це правильно зробити, розповімо в консультації.

Спори із приводу оскарження результатів перевірки розглядаються за правилами КАС. Нагадаємо, із 15.12.17 р. КАС діє в новій редакції.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС фізичні та юридичні особи мають право оскаржити рішення, дії та бездіяльність суб'єктів владних повноважень. У нашому випадку СГ потрібно оскаржити рішення (індивідуальний акт) контролюючого органу за результатами перевірки. Результати перевірок оформляються актами. А на підставі зазначених в акті порушень виноситься податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), припис, постанова про накладення штрафу. Тобто в суді СГ потрібно оскаржити не акт перевірки, а винесені на його підставі документи.

Виняток: рішення органів Антимонопольного комітету України, прийняття за підсумками перевірок антиконкурентного законодавства оскаржуються в господарському суді (ст. 60 Закону № 2210).

Адміністративний позов про оскарження рішення органу державної влади подається до окружного адміністративного суду (ст. 22 КАС). СГ може звернутися з таким позовом або до суду за своїм місцезнаходженням, або за місцезнаходженням відповідача (тобто контролюючого органу).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали