Складаємо первинні документи щодо оренди майна
Для кого ця стаття: для всіх підприємств, які надають та/або отримують необоротні активи в операційну оренду.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які первинні документи слід оформлювати під час орендних відносин, щоб не порушити бухгалтерського та податкового законодавства.
Попри зміни в законодавстві, численні роз’яснення Мінфіну і податкових органів, питання оподаткування орендних відносин залишаються найбільш складними і суперечливими як для платників податків, так і для самих фіскальних органів. Зокрема, досі немає ясності з необхідним обсягом первинних документів.
Здавалося б, це питання має належати виключно до компетенції юриста. Однак саме з оцінки змісту договору та його оформлення починаються усі біди платників податків.
Основними нормативними документами, що розкривають поняття договору оренди, його об’єктів і суб’єктів, регулюють порядок його укладення і розірвання, визначають правила користування орендованим майном тощо, є Цивільний та Господарський кодекси (далі – ЦК та ГК відповідно), зокрема гл. 58, 59 ЦК та § 5 ГК. Проте окремими нормативними актами можуть установлюватися правила укладення договору щодо певного майна. Наприклад, оренда землі регулюється Законом від 06.10.98 р. № 161-XIV, а оренда державного та комунального майна – Законом від 10.04.92 р. № 2269-XII.
Законодавство встановлює ряд вимог до договору оренди (детальніше про це див. «Договір оренди майна: правила складання»).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року