Різниці для всіх платників податків
Різниці для платників податків, які працюють із неприбутковими організаціями, установлені розд. III Податкового кодексу (далі – ПК). Тому коригувати фінрезультат «неприбуткових» різниць зобов'язані платники податку на прибуток, що застосовують всі різниці, передбачені ПК, якщо у звітному періоді ці платники:
Будьте уважні! Примірний перелік неприбуткових організацій наведено у пп. 133.4.6 ПК. Але головним документом для контрагента неприбуткової організації є рішення про її внесення до Реєстру, видане такій організації контролюючим органом. При цьому на сайті ДФС платник за кодом ЄДРПОУ може перевірити, унесена організація-контрагент до Реєстру чи ні.
Як бачите, ПК передбачено два види «неприбуткових» різниць. Одні різниці виникають за придбаннями, а інші – за безплатніми передачами і грошовими перерахуваннями. Розглянемо їх докладніше.
Згідно з пп. 140.5.9 ПК платник повинен збільшити фінрезультат звітного періоду на суму коштів або вартість товарів (робіт, послуг), які були перераховані або безоплатно надані (виконані, надані) неприбутковим організаціям, унесеним до Реєстру.