Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Витрати і доходи минулих звітних періодів

У консультації розглянемо, як підприємству відобразити в обліку та звітності витрати і доходи минулих звітних років, які раніше помилково не були враховані.

Для того щоб фінансова звітність підприємства відповідала одному з основних принципів бухобліку – принципу повного висвітлення, вона повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій і подій, здатних вплинути на рішення, прийняті на її основі (ст. 4 Закону № 996).

Тому, якщо підприємство за якихось причин не відобразило у звітному періоді наслідки госпоперації, які спричинили зміни в структурі його активів, зобов'язань і власному капіталі, це вважається помилкою. І таку помилку потрібно обов'язково виправляти в наступному звітному періоді.

При цьому помилки, які пов'язані з обліком бухгалтерських доходів і витрат і впливають на фінансовий результат звітного періоду, з 1 січня 2015 року напряму впливають на величину об'єкта обкладення податком на прибуток. Найчастіше такі помилки пов'язані:

  • із неправильним нарахуванням амортизації необоротних активів;
  • неправильною класифікацією ремонтів і поліпшень основних засобів (далі – ОЗ);
  • помилками в розрахунках зобов'язань і забезпечень майбутніх періодів;
  • відсутністю або неналежним оформленням первинних документів.

Існують також помилки, пов'язані з порушенням податкового законодавства. Ці помилки первісно не торкаються бухобліку і впливають тільки на об'єкт оподаткування. Проте для цілей бухобліку недостовірно визнана сума податків уважається помилкою (Лист Мінфіну від 22.07.09 р. № 31-34000-20-10/19944). До чисто податкових відносяться помилки, пов'язані, зокрема:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали