Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Застосування аграрних розписок

03.11.2017 431 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • про можливості відстрочення платежу за придбані товари (роботи, послуги) із застосуванням аграрних розписок (далі – АР);
  • законодавчі правила, яких слід дотримуватись, застосовуючи АР;
  • про особливості оподаткування та бухобліку зазначених операцій.

Поняття «аграрна розписка» уперше з’явилося в Законі від 06.11.12 р. № 5479-VI «Про аграрні розписки» (далі – Закон № 5479). Саме цим Законом для аграріїв було запроваджено новий механізм залучення коштів для ведення агробізнесу.

Відповідно до приписів ст. 1 Закону № 5479 аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Виділяються два види АР: товарна та фінансова.

Під товарною розуміється така АР, що встановлює безумовне зобов’язання боржника за нею здійснити постачання узгодженої сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк постачання якої визначено аграрною розпискою. А фінансовою визнається така АР, що встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначених кількості та якості.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали