Правила виправлення помилок у податкових деклараціях
10.05.2018 946 0 2
Помилки в податковій звітності неминучі, оскільки наше законодавство постійно змінюється, та й прописане недостатньо чітко. Але засмучуватися не варто, адже допущену помилку можна виправити. Кожна податкова декларація має свою форму, а значить, і свої особливості виправлення помилок. Водночас є загальні правила, установлені ПК для всіх податкових декларацій. Про них ми й розповімо в даній консультації.
Які існують способи виправлення помилок?
Законодавством передбачено два способи виправлення помилок у податковій звітності (ст. 50 ПК):
- подання уточнюючого розрахунку (далі – УР). При цьому платник податків повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % цієї суми;
- подання поточної декларації з уточненими показниками. У цьому випадку сума недоплати відображається в декларації, яка подається за податковий період, що настає за тим, у якому виявлено заниження податкового зобов'язання. Крім суми недоплати платник податків повинен сплатити штраф у розмірі 5 % цієї суми.
Правда, є ще один спосіб, який можна застосувати, якщо помилку виявлено до закінчення граничного строку подання декларації, – подати нову декларацію з виправленими показниками. Якщо ви встигли виправити помилку таким чином, то штрафні санкції вам не загрожують.
Протягом якого строку можна виправити помилку?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року