Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи необхідно цього року подавати Звіт про суми податкових пільг

20.05.2020 231 0 0

Практична ситуація

Сільгосппідприємство користується пільгою із земельного податку та експортує сільгосппродукцію із нарахуванням ПДВ за ставкою 0 %. Чи треба цьогоріч звітувати про суми податкових пільг?

Якщо мається на увазі Звіт про суми податкових пільг, то його подавати не потрібно. Пояснимо, як із 2020 року звітувати про податкові пільги.

Насамперед нагадаємо, що обов’язок звітувати про суми наданих платникам податкових пільг закріплено у п. 30.6 Податкового кодексу (далі – ПК).

Раніше інформацію про податкові пільги платники відображали у Звіті про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1233. Але з 1 січня 2020 року ця форма втратила чинність згідно з постановою КМУ від 31.10.18 р. № 891 (далі – Постанова № 891). Тож востаннє цю форму слід було подати за 2019 рік (до 9 лютого).

Тепер відповідно до Постанови № 891 суб’єкти господарювання (далі – СГ), які не сплачують податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, ведуть облік сум таких пільг та відображають інформацію про них у податковій звітності, що подається контролюючому органу в установлені ПК строки.

Це означає, що інформацію про пільги слід відображати безпосередньо у звітності з того податку, якого вона стосується.

Звітуючи про податкові пільги, СГ мають використовувати відповідні довідники, які містять усі коди чинних на відповідну дату податкових пільг. Такі довідники щокварталу доводяться листами ДПС.

Так, наприкінці 2019-го – на початку 2020 року до деяких форм податкової звітності було внесено зміни, пов’язані з необхідністю відображати інформацію про пільги, а в деяких така інформація вже була і раніше.

Розглянемо, де саме наводити відомості про пільги залежно від виду податку. Платники, які користуються пільгами:

  • з ПДВ, розраховують суми пільг у додатку 6 до декларації з ПДВ. Цей додаток на початку поточного року зазнав змін (уперше змінену форму слід було подавати із звітністю за січень (І квартал) 2020 року) і фактично замінив Звіт про пільги;
  • податку на прибуток, подають і відображають суми пільг у додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» до декларації із цього податку;
  • земельного податку, відображають суми пільг безпосередньо у декларації з плати за землю в розд. І «Розрахунок суми земельного податку» у колонках 14–16, в яких відповідно зазначають код, розмір та суму пільги (на її суму зменшується показник річної суми земельного податку із земельної ділянки, щодо якої надано пільгу);
  • податку на нерухомість – у додатку 1 до декларації з податку на нерухоме майно в розрахунку зобов’язань у частині об’єктів житлової нерухомості, у колонках 17–19. Суми пільг за об’єктами нежитлової нерухомості наводять у колонках 16–18 додатка 2 до вказаної декларації;
  • акцизного податку, подають додаток 4 «Обороти, що звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою» до декларації з акцизного податку.

Звернемо увагу на розрахунок і відображення пільг із ПДВ.

Відповідно до порядку та форми заповнення додатка 6 до декларації з ПДВ у цьому додатку слід обчислювати суми пільг тільки за операціями, звільненими від обкладення ПДВ. Нагадаємо, такі операції визначено у ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ ПК, а іноді згідно з нормами міжнародних договорів. Тобто тепер не доведеться обчислювати суми пільг стосовно операцій, які обкладаються ПДВ за ставкою 0 % або 7 %. Причому незважаючи на те, що в довідниках пільг ці пільги залишилися.

Тож експортерам додаток 6 до декларації з ПДВ заповнювати не потрібно (звичайно, якщо в них немає інших пільг із ПДВ). Як розраховувати пільги з ПДВ із цього року, ми писали в «Декларацію з ПДВ за січень подаємо за новою формою».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали