Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітуємо за півріччя згідно із МСФЗ

Юлія Гужел

19.07.2017 798 0 2

Порядку складання проміжної фінансової звітності (за квартал, півріччя, 9 місяців) присвячено окремий однойменний стандарт МСФЗ (IAS) 34. У консультації розглянемо, які особливості складання та подання фінзвітності за періоди всередині року передбачені цим стандартом.

МСФЗ (IAS) 34 не встановлює обов'язкових вимог до кого б то ні було щодо подання проміжної фінзвітності. Стандарт передбачає, що проміжну фінзвітність подають суб'єкти господарювання, від яких цього вимагають користувачі такої звітності: органи державної влади, органи, що регулюють обіг цінних паперів, фондові біржі, органи, які займаються питаннями бухобліку. При цьому Комітет із МСФЗ заохочує складати таку фінзвітність підприємства, чиї цінні папери продаються та купуються на відкритому ринку цінних паперів. Також будь-які підприємства можуть за своїм бажанням подавати таку звітність.

Однак зверніть увагу: відповідно до українських нормативних актів подавати проміжну фінзвітність зобов'язані всі підприємства, причому незалежно від того, за якими стандартами така звітність складена (п. 5 ст. 121, п. 1 ст. 13 Закону № 996; лист Мінфіну України від 24.05.13 р. № 31-08410-07-29/15861).

Згідно зі ст. 154.6 ПК у старій редакції, п. 7 ст. 11 Закону № 996 «нульовики» не зобов'язані подавати проміжну звітність. Зараз аналогічна норма, що стосується нульової ставки з податку на прибуток, міститься в п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПК. Тому ми вважаємо, що підприємства, які підпадають під дію даної норми ПК, також повинні бути звільнені від подання проміжної фінзвітності.

Однак урахуйте, що вимога про її подання може бути встановлена, наприклад, засновниками або іншими користувачами.

Нормами § 1 МСФЗ (IAS) 34 заохочується подання проміжного звіту не менше ніж за півріччя. Строк його подання – протягом 60 днів після закінчення звітного періоду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали