Оподаткування доходу фізособи за договором емфітевзису
Акценти статті: як оподатковувати доходи, отримані власником земельної ділянки за договором емфітевзису, якщо: виплата здійснюється частинами; здійс¬нюють авансові платежі; договір укладено на безоплатній основі.
Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) визначено гл. 161 Земельного кодексу (далі – ЗК) та гл. 33 Цивільного кодексу (далі – ЦК).
Зверніть увагу: сутність емфітевзису полягає в тому, що власник передає землекористувачу для сільгосппотреб право користування земельною ділянкою сільгосппризначення.
Відповідно до ст. 1021 ЗК право користування чужою земельною ділянкою для сільгосппотреб (емфітевзис) виникає на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до ЦК.
Статтею 409 ЦК визначено права та обов’язки власника земельної ділянки, наданої в користування для сільгосппотреб. Зокрема, власник земельної ділянки має право на одержання плати за користування нею.
Розмір плати, її форма, умови, порядок та строки виплати встановлюються договором.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року