Податки в бухобліку
13.09.2017 9723 0 1
Система оподаткування в Україні досить різноманітна: є податки прямі, є непрямі, є збори і податки, утримувані з виплат, та інші платежі, установлені ПК. Нарахування кожного із цих податків може по-різному відображатися в бухгалтерському обліку. Облік ПДВ ведеться згідно з Інструкцією № 141, у якій докладно розписана вся кореспонденція рахунків, пов'язана з нарахуванням податкових зобов'язань із ПДВ і відображенням податкового кредиту. А от для інших податків і зборів інструкцій або інших законодавчих актів, подібних до Інструкції № 141, немає. Уся інформація розкидана по П(С)БО. У консультації зберемо воєдино всі норми стандартів бухобліку і покажемо порядок відображення різних податків в обліку підприємства.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Висновки
Щоб правильно відобразити в бухгалтерському обліку нараховані податки, необхідно точно знати, що є базою оподаткування згідно з нормами ПК, а також вимоги П(С)БО. Тоді будь-який бухгалтер без проблем розбереться у всіх тонкощах бухобліку податків. Зокрема:
- податок на прибуток розраховується як фінансовий результат, отриманий у бухобліку (відкоригований на різниці або без коригування), помножений на встановлену ПК ставку. У бухобліку податок на прибуток зменшує фінрезультат, тому відображається у витратах на субрахунку 981;
- непрямі податки, наприклад акцизний податок, а також туристичний збір є надбавкою до ціни товарів (послуг) і в обліку відображаються шляхом зменшення доходу від реалізації товарів (послуг);
- більшість податків включаються до складу витрат підприємства (рахунки 23, 91–94), бухоблік яких регулюється нормами П(С)БО 16.
Коментарі до матеріалу