Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Методи визначення трансфертних цін

04.06.2018 1065 0 1

Все про ціноутворення

Щоб правильно застосувати ціну в контрольованих операціях (далі – КО), слід насамперед вибрати найбільш підходящий спосіб її визначення для конкретної операції. На практиці це досить трудомісткий процес. Мета консультації – дати загальне уявлення про методи визначення трансфертних цін і навести приклади, які дозволять новачкам у сфері трансфертного ціноутворення (далі – ТЦУ) зорієнтуватися в даному питанні.

При практичному застосуванні принципу «витягнутої руки» порівнюється ціна, використана в КО, із ціною, яка мала місце в зіставних неконтрольованих операціях, здійснених цим самим або іншими платниками податків, у тому числі його контрагентами. Мета зіставлення – не допустити заниження об'єкта обкладення податком на прибуток у правочинах між пов'язаними компаніями, які, застосовуючи трансфертні ціни, переносять об'єкт оподаткування на ту компанію, яка працює в юрисдикції з меншою ставкою податку на прибуток або має пільги з податку на прибуток, тобто з якихось причин працює в кращих, з точки зору оподаткування прибутку, умовах.

При цьому необхідно прояснити такі моменти:

  • за якими ознаками операції визнаються зіставними;
  • як вибрати тестовувану (досліджувану) сторону для порівняння цін;
  • де знайти інформацію про правочини за ринковими цінами.

Зіставна неконтрольована операція – це операція між двома незалежними сторонами, яка є зіставною, з точки зору комерційних і фінансових умов, із розглянутою КО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали