Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто такі пов'язані особи

04.06.2018 5632 0 1

Все про ціноутворення

Поняття «пов’язані особи» використовується в сфері трансфертного ціноутворення. У консультації розглянемо, які критерії встановлює держава для визначення пов'язаності осіб, бенефіціарних власників, а також покажемо, як норми ПК відносно пов'язаних осіб можуть вплинути на бухгалтерський облік.

Згідно з пп. 14.1.159 ПК пов’язані особи – це фізичні та юридичні особи, відносини між якими здатні впливати на умови та результати їх діяльності або діяльності осіб, яких вони представляють. Такий вплив проявляється у володінні однією особою корпоративними правами (далі – КП) іншої або в можливості впливати на прийняття рішень.

Зверніть увагу! З 1 січня 2018 року до ПК повернулися норми, що діяли в 2013–2014 роках, зокрема:

  • юрособи визнаються пов'язаними, якщо повноваження одноосібного виконавчого органу таких юросіб здійснює одна й та сама особа (наприклад, дві компанії, директором яких є одна й та сама фізособа, є пов'язаними між собою);
  • якщо фізособа визнається пов'язаною з іншими особами, такі особи визнаються пов'язаними між собою (наприклад, компанія, у якій 100 % КП володіє батько, і компанія, директором якої є його син, визнаються пов'язаними між собою).

З'явилися також нововведення у відношенні кінцевого бенефіціарного власника (контролера). Зараз пов'язаними визнаються юрособа та фізособа – кінцевий бенефіціарний власник (контролер) цієї юрособи, а також дві компанії, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є одна й та сама фізособа.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали