Критерій ризиковості платника ПДВ, що був оприлюднений в останню мить
02.04.2018 780 0 1
Той, хто прочитав критерії ризиковості платника ПДВ (далі – КР), помітив, що такі критерії суперечать законодавству України і містять надзвичайно велику корупційну складову.
Хоча документ оприлюднений для обговорення громадськості ще до початку часу Ікс – початку узаконеного блокування податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН/РК), фіскальний орган притримав один КР.
А саме – «Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останніх звітних періоди всупереч нормам пп 16.1.3 та абзацу першого п. 49.2 і 49.18 Податкового кодексу України».
Перше, що спадає на думку, це те, що контролюючий орган почне масово розривати договори про визнання електронних документів. І хоча судова практика в подібних справах на користь бізнесу, перспективи вимальовуються не зовсім райдужні.
Так, під час отримання від платника ПДВ декларації орган ДФС може розірвати договір про визнання електронних документів. Це автоматично означає – платник не подав органу ДФС декларацію з ПДВ. Зважаючи, що ДФС може розглядати скаргу платника ПДВ протягом 60 днів (п. 56.9 ПК), якраз виходить, що платник ПДВ підпадає під КР.
Тобто, у найкращому випадку, ДФС поновить договір про визнання електронних документів. Платник спробує зареєструвати свою ПН/РК і… одразу підпаде під блокування.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року