Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПН за щоденними підсумками операцій

13.02.2020 2693 0 1

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

Платникам ПДВ, які реалізують товари (послуги) кінцевим споживачам, проблематично складати податкову накладну (далі – ПН) на кожне постачання товарів (послуг). ПК дозволяє їм виписувати ПН за підсумками роботи за день. Про правила оформлення таких накладних, які змінилися у 2020 році, ви дізнаєтесь із цієї консультації.

Платники ПДВ можуть складати ПН за щоденними підсумками операцій (якщо звичайна ПН не була виписана на ці операції) у випадку (п. 201.4 ПК):

  • постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (неплатникові ПДВ), розрахунки за яку здійснюються через касу, РРО, банківську установу або платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
  • виписування транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, що виставляються платникові податків за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких установлена міжнародними стандартами;
  • надання платникові податків касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номера постачальника).

При складанні підсумкових ПН слід дотримуватися ряду правил.

Правило 1. Для операцій, що обкладаються ПДВ, та операцій, звільнених від обкладення ПДВ, складаються окремі підсумкові ПН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали