Як сплачувати єдиний податок, плату за землю та податок на нерухомість у зоні АТО
Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які мають у власності або орендують земельні ділянки та/або володіють нерухомістю на тимчасово окупованих територіях і на територіях, що знаходяться на лінії зіткнення.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи треба сплачувати податок за нерухомість і плату за земельні ділянки, що знаходяться у зоні АТО та чи включати такі ділянки до об’єкта обкладення єдиним податком (далі – ЄП) платникам четвертої групи.
Нормою п. 38 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу (далі – ПК) до закінчення проведення АТО встановлено особливості сплати податків та зборів за земельні ділянки та нерухомість, що знаходяться у цій зоні.
У цілях оподаткування розрізняють два поняття: «тимчасово окуповані території» та «території населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення». Визначення таких територій наведено в п. 38.1 підрозд. 10 розд. XX ПК.
Так, тимчасово окупована територія – це територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, визначена відповідно до постанови Верховної Ради від 17.03.15 р. № 254-VIII «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року