Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оплатити нічні години, відпрацьовані у святковий день?

19.06.2018 3630 0 1

На підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з річним обліковим періодом. Графіки роботи співробітників передбачають безперервні чергування, у тому числі і в нічний час. Як оплатити нічні години, відпрацьовані працівником у святковий день?

Нічним уважається час із 22.00 до 6.00 (ст. 54 КЗпП). Згідно зі ст. 108 КЗпП робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі. А саме не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Підвищений розмір оплати праці необхідно передбачити в колдоговорі або в іншому локальному документі, наприклад у Положенні про оплату праці. Робота в нічний час завжди підлягає оплаті, не компенсується додатковим часом відпочинку й не залежить від норми робочого часу конкретного працівника.

А от робота у вихідний, святковий або неробочий день оплачується за правилами, установленими ст. 107 КЗпП. Тут уже розмір оплати залежить від норми робочого часу конкретного працівника.

Наприклад, у даному випадку на підприємстві діє підсумований облік робочого часу. А це означає, що:

  • якщо за графіком робоча зміна співробітника припадає на святковий день, то для нього цей день – робочий. Тобто години роботи в цей день входять у норму часу, установлену конкретно для даного працівника (відрізняється від норми 40 годин за 5 робочих днів). Відповідно за роботу у святковий день такому співробітнику нарахують одинарну годинну (денну) ставку понад оклад;
  • якщо співробітник вимушено вийшов на роботу у святковий день не за своїм графіком (перевищив свою місячну норму робочого часу) – тоді оплачувати йому святкові дні доведеться в розмірі подвійної годинної (денної) ставки понад оклад. Або ж працівнику може бути наданий інший день відпочинку.

Важливий нюанс! Не забувайте правильно задокументувати вимушений вихід на роботу співробітника!

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали