Достроковий знос спецодягу
29.05.2018 2738 0 3
Акценти статті: облікові та податкові наслідки дострокового зносу, а також псування (втрати) спецодягу до закінчення строку його служби – залежно від того, винен у цьому працівник чи не винен.
Не кожен комплект спецодягу може прослужити до закінчення встановленого строку його зносу. Спецодяг може сильно зноситися (протертися, потріскатися тощо), безнадійно зіпсуватися, загубитися тощо. Що робити підприємству в такій ситуації?
У Положенні, затвердженому наказом Держгірпромнагляду від 24.03.08 р. № 53 (далі – Положення № 53), зазначено таке:
- якщо засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ) достроково зносилися не з вини працівника – роботодавець зобов'язаний замінити їх за свій рахунок, у тому числі компенсувати працівникові вартість самостійно придбаного нового комплекту спецодягу (п. 4.3);
- у разі дострокового зносу, пропажі ЗІЗ з установлених місць зберігання або псування і неможливості відновлення – роботодавець зобов'язаний безоплатно видати працівникові інший придатний ЗІЗ на умовах, передбачених колективним договором (п. 4.4).
Висновок: якщо працівник не винен у достроковому зносі, безнадійному псуванні або втраті спецодягу, то роботодавець зобов’язаний безоплатно видати йому інший комплект. При цьому ніякі санкції до працівника застосовуватися не повинні.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року