Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Декларування валютних цінностей, доходів і майна резидента, що знаходяться за кордоном

Ольга Целуйко

27.07.2017 802 0 1

У консультації розглянемо, хто, у яких випадках і в які строки повинен подавати валютну декларацію та яка відповідальність за порушення при декларуванні валютних цінностей, доходів і майна резидента, що знаходяться за кордоном.

Згідно з п. 1 ст. 9 Декрету № 15-93 і ст. 1 Указу № 319 валютні цінності, доходи і майно, що належать резидентам та знаходяться за межами України, підлягають обов'язковому декларуванню. При цьому використовується форма декларації, затверджена Наказом № 207 (далі – валютна декларація).

До валютних цінностей відносяться: валюта України та іноземна валюта, цінні папери (зокрема, акції, облігації, купони до них, депозитні сертифікати, ощадні книжки), виражені у валюті України та інвалюті або банківських металах, а також самі банківські метали (ст. 1 Декрету № 15-93).

Зверніть увагу: перераховані проценти за позиками (кредитами) нерезидентам, а також повернута фінансова допомога, отримана від нерезидента, не відносяться до об'єктів декларування.

До валютних цінностей за кордоном прирівнюються:

  • суми авансів, перерахованих за імпортними контрактами;
  • неповернута виручка за товари, роботи, послуги, поставлені згідно з експортними контрактами, за якими були порушені законодавчо встановлені строки розрахунків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали