Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

"Автоцивілка" в Україні може подорожчати

05.07.2016

Поліси обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності можуть подорожчати. Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України затвердила нові коригувальні коефіцієнти для розрахунку вартості "автоцивілки".

Відповідне рішення було прийнято 9 червня, повідомив FinClub джерело на страховому ринку. Відзначимо, на сайті МТСБУ про прийняте рішення не повідомляється.

Базовий страховий платіж не змінюється - 407 грн. Основні зміни торкнуться коефіцієнта К2, який визначає вартість страхування в залежності від місця реєстрації транспортного засобу.

Найбільше постраждають мешканці передмість і міст - супутників Києва: Борисполя, Боярки, Броварів, Бучі, Василькова, Вишгорода, Вишневого, Ірпеня та Софіївської Борщагівки (про це йдеться в проекті документа, який є у розпорядженні FinClub). Якщо зараз їх коригувальний коефіцієнт становить 1-2,5, то новими правилами передбачено його підвищення до 2,3-3,4.

Більше доведеться платити і жителям Львова: автори розрахунків «прирівняли» їх до мешканців Одеси та Харкова. Якщо раніше для львівського транспортного засобу К2 становив 1,8-2,8, то пропонується - 2,55-3,6 (для Одеси і Харкова коефіцієнт незначно виросте з рівня 2,3-3,5). Мінімальний коригувальний коефіцієнт для Києва виріс з 3,2 до 3,4. Незначно виростуть коригувальні коефіцієнти і для інших населених пунктів.

Зміни торкнуться також транспорту для перевезення пасажирів, а також таксі: коефіцієнт К3 виросте з 1,1-1,5 до 2-4. Планується ввести новий коефіцієнт для автомобілів до 2000 року випуску: страховики зможуть страхувати такі транспортні засоби з коефіцієнтом 0,9.

Від нових правил постраждають і безаварійні водії. Якщо раніше страховик міг встановлювати для них знижку в розмірі 50% від вартості поліса, то незабаром знижка не буде перевищувати 20%.

Приймаючи це рішення, президія зобов'язав дирекцію в двотижневий термін подати документи на узгодження в Нацкомфінпослуг. Але документи все ще не були спрямовані в комісію.

Нововведення торкнеться і власників електромобілів. У діючих правових актах немає правил страхування електромобілів, а базовий критерій при страхуванні традиційних транспортних засобів - об'єм двигуна - до електромобілів непридатний. Тому, за рекомендацією регулятора, страховики орієнтувалися на потужність електромобіля, після чого підбирали аналогічні по потужності автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння і при розрахунку страховки для електромобіля орієнтувалися на них.

Зараз же пропонується для електромобілів встановити коефіцієнти, прив'язані ні до обсягу двигуна, а до його потужності. Коефіцієнт для автомобілів потужністю до 50 кВт складе 1-1,25 (еквівалент обсягу двигуна до 1600 куб. См), 51-100 кВт - 1,22-1,53 (аналог двигуна 160-2000 куб. См), 101-120 кВт - 1,31-1,64 (2001-3000 куб. см), від 121 кВт - 1,68-2,1 (від 3001 куб. см).

Більшість компаній і зараз де-факто працюють за новими тарифами. «По суті, в МТСБУ хочуть узаконити з невеликими коригуваннями ті положення, які вже рік діють як рекомендації МТСБУ», - вважає генеральний директор асоціації «Страховий бізнес» В'ячеслав Черняховський.

В кінці березня минулого року президія МТСБУ рекомендував страховикам відмовитися від мінімальних коригувальних коефіцієнтів. Тоді вартість ОСАЦВ зросла в середньому на 30-35%. «Деякі, м'яко кажучи, не зовсім добросовісні компанії можуть ігнорувати рекомендації МТСБУ, при цьому механізмів впливу на таких учасників ринку у бюро практично немає. Якщо ж ці правила будуть затверджені Нацкомфінпослуг, не виконувати їх буде складніше », - говорить топ-менеджер однієї з СК. За рахунок того, що всі компанії перейдуть на нові правила, середня вартість ОСАЦВ, за попередніми розрахунками, виросте всього на 5%.

Джерело: http://zib.com.ua/ru/124491-avtograzh...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали