Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Дивіденди-2025

Початок трансляції 14.03.2025 об 11:00.

Програма вебінару

1. Які показники фінзвітності впливають на рішення про нарахування (виплату) дивідендів? Яку суму прибутку можна спрямувати на дивіденди?

Чи несе відповідальність бухгалтер за завищення прибутку, який помилково було направлено на виплату дивідендів?

2. Як ухвалюється рішення про виплату дивідендів. Строки та порядок ухвалення рішення про виплату дивідендів. Оформлення рішення. Як часто можна нараховувати (щокварталу чи раз на рік)? Чи можна змінити рішення щодо виплати дивідендів? Чи можна нарахувати дивіденди не всім засновникам? Як розраховують розмір виплат кожному із засновників? Чи треба оформляти окремо наказ, бухдовідку?

3. Змінився засновник: хто має право на дивіденди – «старий» чи «новий»?

4. Форми виплати (товарами, коштами, зарахуванням тощо). Готівкові обмеження. Строк позовної давності за дивідендами.

5. Коли не можна виплачувати дивіденди. Які заборони передбачені законодавством. Якщо був збиток, чи можна виплачувати дивіденди? Чи можна виплачувати дивіденди, якщо засновник не повністю вніс свою частку до статутного капіталу?

Чи можна нарахувати дивіденди за минулі роки (нерозподілений прибуток)?

Чи може товариство не виплачувати дивіденди, якщо є прибуток?

6. Бухгалтерський облік нарахування дивідендів та їх виплати. В якому періоді відображати: в періоді нарахування, виплати чи року, рішення про розподіл прибутку за який ухвалюється? Нарахування дивідендів – це подія після дати балансу? Як її розкривати у фінзвітності?

7. Дивіденди фізособам: оподаткування та облік. Які ставки ПДФО діють для дивідендів? Чи залежать вони від системи оподаткування емітента. Коли ставка ПДФО 5 %, коли - 9 %, а коли – 18 %? Ставка військового збору. Нарахування дивідендів в одному періоді, виплата – в іншому: особливості відображення. Дивіденди нараховано, але не виплачено: коли платити ПДФО та ВЗ до бюджету?

8. Дивіденди й авансовий внесок з податку на прибуток. Хто та коли його сплачує? Правила обчислення. Як відобразити в декларації з прибутку? Чи заповнювати додаток АВ, якщо дивіденди виплачували лише фізособам? Коли дивідендний авансовий внесок зменшує податок на прибуток до сплати? Чи треба єдинникам сплачувати авансовий внесок у разі виплаті дивідендів? Відповідальність за несплату авансового внеску. Наслідки незаповнення додатка АВ.

Чи зменшує сума прибутку, спрямована на виплату дивідендів, базу обкладення податком на прибуток? Чи є різниці з податку на прибуток?

9. Реінвестиція дивідендів. Чи може один із засновників залишити свої дивіденди, а іншому вони будуть виплачені? Податкові наслідки: чи буде ПДФО, військовий збір, авансовий внесок, податок на репатріацію? На які цілі можна спрямувати прибуток підприємства? Якщо рішення про дивіденди не ухвалювали, а відразу частину прибутку спрямували на збільшення статутного капіталу, які податкові наслідки?

10. Дивіденди нерезидентам. Бухоблікові правила, курсові різниці. Інвалютні особливості. Чи є обмеження в сумі? Чи можна під час воєнного стану виплачувати дивіденди нерезидентам? Податок на репатріацію. Застосування міжнародних договорів для уникнення подвійного оподаткування.

11. Конструктивні (прирівняні) дивіденди – що це таке? В яких випадках вони виникають. Податкові наслідки конструктивних дивідендів.

Дата проведення: 14 березня 2025 року.

Час проведення: 11:00–12:30.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підписуйтеся та отримуйте доступ до щомісячних Вебінарів від провідних експертів-практиків, які допоможуть розібратися у всіх змінах та актуальних темах.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Популярне
18.03.2025
Лікарняні та декретні: новації, призначення, розрахунок і звітність
Початок трансляції 18.03.2025 року о 10:30. Програма вебінару 10:30-12:30 Новації, призначення, розрахунок лікарняних і декретних Що зміниться з 04 квітня 2025 р. Як оплачувати лікарняний у разі встановлення інвалідності. Розрахунковий період: Порядок № 1266 і ПФУ рахують по-різному. Які ...
13.03.2025
ШІ в бухгалтерії: як економити час та підвищувати ефективність
Початок трансляції 13.03.2025 о 14:00. Лектор – Корнійчук Юлія Вадимівна, Head of Accounting в аутстафінговій компанії  Pharmbills. Практикуючий бухгалтер з 2007 р. ТОП-10 кращих бухгалтерів України (2018, 2024). Член Ради засновників GOODWILL.Club. План Революція ШІ в бухгалтерській...
14.04.2025
Відпустки та компенсація відпусток: від основ до нюансів
Початок трансляції 14.04.2025 р. об 11:00. Програма вебінару 1. Оплачувані відпустки та порядок їх надання: щорічні основна і додаткові відпустки; додаткова відпустка на дітей; інші оплачувані відпустки (ЧАЕС, УБД, навчальні тощо). 2. Особливості надання оплачуваних відпусток у період воєнн...
Нове
22.05.2025
Електронні та паперові трудові книжки: що краще обрати та як використовувати
Початок трансляції 22.05.2025 об 11:00. Програма вебінару 1. Актуальні зміни в законодавстві щодо трудових книжок 2. Паперова трудова книжка: в яких випадках ведеться та як заповнювати; у кого має зберігатися та коли можна видати працівнику «на руки»; виправлення помилок; видача...
14.05.2025
Інноваційні фінансові інструменти для бізнесу
На ефірі розберемо, як оплата частинами для бізнесу вже змінила правила гри на ринку і як це може працювати саме для вас.. Модератор:  Денис Позов, співзасновник та директор UTEKA Спікери: Гліб Денисюк, радник з розвитку та стратегічних партнерств, Activitis Євген Юрко, керівник уп...
14.05.2025
Заборгованість дебіторська та кредиторська: дисконтування, сумнівність, списання, прощення
Початок трансляції 14.05.2025 в 11:00. Програма вебінару I. Податок на прибуток та бухоблік 1. Дисконтування 1.1. Яка заборгованість дисконтується? Важливість класифікації довгостроково-короткострокової заборгованості для дисконтування. Як впливає на класифікацію дата балансу. Типові помилк...