Ще наприкінці 2019 року Мінфін уніс зміни до НП(С)БО 10 і НП(С)БО 11, тим самим змусивши підприємства дисконтувати всі довгострокові заборгованості. Але кількість запитань про дисконтування, що надходять на нашу консультаційну лінію, не зменшується, особливо під час складання річної фінансової звітності.
Чому тема дисконтування так непокоїть бухгалтерів? Тому що при дисконтуванні виникають доходи та/або витрати, які напряму впливають на об'єкт обкладення податком на прибуток. А правильний розрахунок таких доходів/витрат викликає труднощі, оскільки ні НП(С)БО 10, ні НП(С)БО 11 не регулюють порядок розрахунку дисконту та його амортизації. Платник податків повинен самостійно визначити, чи потрібно дисконтувати ту чи іншу довгострокову дебіторську заборгованість, вибрати ставку дисконтування та формулу розрахунку дисконту. Це непросте завдання, упоратися з яким під силу не кожному бухгалтеру.
Щоб допомогти усім бажаючим розібратися в тонкощах дисконтування, ми підготували спецпроєкт «Дисконтування: правила проведення та приклади розрахунку». З матеріалів ви, зокрема, дізнаєтесь:
У кожній консультації наведено числові приклади розрахунку зі схемами бухгалтерських проведень, які значно полегшують сприйняття інформації та її застосування на практиці.
Спецпроєкт буде корисним керівникам, фінансовим директорам, юристам, бухгалтерам підприємств та аудиторам.
Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.
З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70