Застрахований бізнес будуть рідше перевіряти: законопроект
Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект № 3361 щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності.
Проект Закону № 3361 передбачає, що у разі наявності у суб'єкта господарювання із середнім та/або незначним ступенями ризику діючого договору добровільного страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна життю, здоров'ю, майну третіх осіб та навколишньому природному середовищу внаслідок небезпечної події, що може виникнути на території та/або об'єктах нерухомості, періодичність проведення планових перевірок таких суб'єктів збільшується на строк дії договору страхування відповідальності. Але не більше:
- шести років поспіль - для суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику;
- десяти років поспіль - для суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику.
Водночас запропонована законопроектом можливість не діє для підприємств, установ, організацій державної та комунальної форми власності, об'єктів підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру.
Договір страхування відповідальності укладається відповідно до заяви суб'єкта господарювання на підставі акта оцінки території та/або об'єкта нерухомості на відповідність вимогам техногенної та пожежної безпеки. Законопроектом передбачено, що страховик та суб'єкт господарювання подають інформацію про укладення договору страхування відповідальності до ДСНС. У разі дострокового припинення дії договору страхування відповідальності страховик протягом 10 робочих днів з дня припинення дії договору письмово повідомляє про це ДСНС.
Для реалізації цих цілей пропонується внести зміни до Законів України «Про страхування», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Кодексу цивільного захисту України. Зокрема, пропонується надання страховій компанії, яка є фінансовою установою, незвичних для неї сьогодні повноважень зі здійснення оцінки території та/або об'єкта нерухомості на відповідність вимогам техногенної та пожежної безпеки (аудит техногенної та пожежної безпеки).
rada.gov.ua
Коментарі до матеріалу