Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За невиплату заробітної плати планують карати: законопроєкт

21.01.2021 350 0 0

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4589, яким пропонується збільшити штрафні санкції за невиплату заробітної плати.

Згідно із діючим законодавством, роботодавець має виплачувати зарплатню регулярно у робочі дні, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Проте за інформацією Держстату, станом на кінець 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати становить майже 4 млрд грн.

Відповідальність

За затримку чи невиплату зарплати зараз передбачено:

  • кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності;
  • разом з тим діє норма, згідно з якою особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності вона здійснить виплату заробітної плати, стипендії, пенсії тощо. Тобто керівник підприємства може роками не платити зарплату своїм працівникам, а якщо справа доходить до суду, то щоб уникнути кримінальної відповідальності він здійснює всі необхідні виплати.

Пропонується:

  • за безпідставну невиплату зарплати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно - збільшити суму штрафів в 3 рази та встановити покарання у вигляді штрафу від 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМД) (22 500 грн) до 3000 НМД (51 тис. грн) або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років;
  • дії керівника, спрямовані на умисну безпідставну невиплату заробітної плати, якщо вони були вчинені внаслідок нецільового використання коштів, призначених саме для виплати заробітної плати, пропонують карати штрафом від 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) до 5000 НМД (85 тис. грн) або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали