Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Стягнення заборгованості, шкоди за ненадання туристичних послуг (власна практика)

24.01.2018

Фабула судового акту:  Стягнення заборгованості, шкоди за ненадання туристичних послуг ( власна практика ).

Більшість людей люблять подорожі  та користуються туристичними послугами. Нажаль не завжди ці послуги якісні, а іноді, їх взагалі не надають.

         Навіть адвокати не завжди можуть передбачити такої несподівано недобросовісної (а точніше протиправної) поведінки як в данному випадку.

         В 2016 році  я уклав договір про надання туристичних послуг з  ПП «Султан Тур» в особі його директора. Туроператор зобов язався забезпечити для мене і моєї сім ї  (всього зі мною 4 особи) туристичні послуги, в тому числі бронювання та оплату готелю в Турції,  авіа переліт в місто Анталія, а також трансфер, страховку, проживання та харчування у визначеному готелі.

            Пізніше  стало відомо що директор ПП  «Султан Тур»  заволодів грошима     людей - туристів та зник, проти нього відкрите кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 КК України (шахрайство) та об явлений  у розшук. Про що детально зазначалося у публікації інтернет видання zabeba.li від 29.07.2016 «Афера на миллион: туроператор кинул десятки днепрян» http://zabeba.li/news/afera-na-millio..., а також в газеті Лица   http://www.litsa.com.ua/show/a/34787

         Такі дії директора ПП мали ефект вибуху  і були несподіваними навіть для його колег, що 10 років працювали разом і ПП, що  завжди  добросовісно виконувало свої обов язки перед клієнтами.

           Розуміючи що ошуканих дуже багато, а майна у ПП «Султан Тур», на яке можна накласти арешт для забезпечення позову  немає, було вирішено негайно подавати позов та залучати в якості другого відповідача банк гарант.

         Позов грунтувався на положеннях ЦК, Законів України  «Про туризм»,  «Про Захист прав споживачів», з проханням солідарно стягнути як заборгованість за договором про надання туристичних послуг, а такоаж пеню та моральну шкоду.

         Банк-гарант всіми засобами заперечував проти того що має бути відповідачем, що для мене було передбачувано.

 Але  рішенням Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровсьокї області від 09 березня 2017р.    (справа № 183/6676/16  провадження № 2/183/751/17   http://reyestr.court.gov.ua/Review/65... ) , яке залишене в силі ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 09 листопада 2017 року, постановлено (витяг):

Позовну заяву задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ПП «Султан Тур» та ПАТ «Комерційний Банк Глобус» заборгованість за договором про надання туристичних послуг в розмірі 36 050 грн.

         Стягнути з ПП «Султан Тур» на мою користь пеню за невиконання зобов язання за договором в розмірі   197 914,50 грн. та моральну шкоду в розмірі 10 000 грн. всього 207914грн.

         Більш детально обставини справи зазначені в судових рішеннях судів першої та апеляційної інстанції.

Очевидно, що виконати судове рішення в частині стягнення з  ПП «Султан Тур » за  відсутності в нього майна,  буде важко.

Проте рішення в частині стягнення з  Банка - гаранта  останній вже виконав добровільно, без залучення виконавчої служби.

                   Данна судова практика може бути корисна для багатьох, бо,

по -перше, кількість осіб що користується туристичними послугами зростає;

по - друге,  судової практики  в цій категорії  справ дуже мало;

по - третє, не помилюсь якщо припущу що стягнути заборгованість вдалося лише мені, тоді як ошуканих ПП «Султан Тур » сотні або тисячі та  вони і досі шукають шляхи вирішення своєї проблеми, та повернення коштів.  

Джерело: http://protokol.com.ua/ua/styagnennya...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Документи, які набули чинності з 14 по 20 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 17.06.2025 № 4496-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу...
18.07.2025
Зміни в законодавстві з 14 по 18 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Кабмін зобов’язав обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації (або військові адміністрації, якщо такі створено) протягом одног...
18.07.2025
З 1 січня 2026 року для маркування будуть використовуватись електронні марки
16 липня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».  З 1 січня ...
Кращі матеріали