Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Стягнення заборгованості, шкоди за ненадання туристичних послуг (власна практика)

Редакція

24.01.2018 1043 0 0

Фабула судового акту:  Стягнення заборгованості, шкоди за ненадання туристичних послуг ( власна практика ).

Більшість людей люблять подорожі  та користуються туристичними послугами. Нажаль не завжди ці послуги якісні, а іноді, їх взагалі не надають.

         Навіть адвокати не завжди можуть передбачити такої несподівано недобросовісної (а точніше протиправної) поведінки як в данному випадку.

         В 2016 році  я уклав договір про надання туристичних послуг з  ПП «Султан Тур» в особі його директора. Туроператор зобов язався забезпечити для мене і моєї сім ї  (всього зі мною 4 особи) туристичні послуги, в тому числі бронювання та оплату готелю в Турції,  авіа переліт в місто Анталія, а також трансфер, страховку, проживання та харчування у визначеному готелі.

            Пізніше  стало відомо що директор ПП  «Султан Тур»  заволодів грошима     людей - туристів та зник, проти нього відкрите кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 КК України (шахрайство) та об явлений  у розшук. Про що детально зазначалося у публікації інтернет видання zabeba.li від 29.07.2016 «Афера на миллион: туроператор кинул десятки днепрян» http://zabeba.li/news/afera-na-millio..., а також в газеті Лица   http://www.litsa.com.ua/show/a/34787

         Такі дії директора ПП мали ефект вибуху  і були несподіваними навіть для його колег, що 10 років працювали разом і ПП, що  завжди  добросовісно виконувало свої обов язки перед клієнтами.

           Розуміючи що ошуканих дуже багато, а майна у ПП «Султан Тур», на яке можна накласти арешт для забезпечення позову  немає, було вирішено негайно подавати позов та залучати в якості другого відповідача банк гарант.

         Позов грунтувався на положеннях ЦК, Законів України  «Про туризм»,  «Про Захист прав споживачів», з проханням солідарно стягнути як заборгованість за договором про надання туристичних послуг, а такоаж пеню та моральну шкоду.

         Банк-гарант всіми засобами заперечував проти того що має бути відповідачем, що для мене було передбачувано.

 Але  рішенням Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровсьокї області від 09 березня 2017р.    (справа № 183/6676/16  провадження № 2/183/751/17   http://reyestr.court.gov.ua/Review/65... ) , яке залишене в силі ухвалою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 09 листопада 2017 року, постановлено (витяг):

Позовну заяву задовольнити частково.

Стягнути солідарно з ПП «Султан Тур» та ПАТ «Комерційний Банк Глобус» заборгованість за договором про надання туристичних послуг в розмірі 36 050 грн.

         Стягнути з ПП «Султан Тур» на мою користь пеню за невиконання зобов язання за договором в розмірі   197 914,50 грн. та моральну шкоду в розмірі 10 000 грн. всього 207914грн.

         Більш детально обставини справи зазначені в судових рішеннях судів першої та апеляційної інстанції.

Очевидно, що виконати судове рішення в частині стягнення з  ПП «Султан Тур » за  відсутності в нього майна,  буде важко.

Проте рішення в частині стягнення з  Банка - гаранта  останній вже виконав добровільно, без залучення виконавчої служби.

                   Данна судова практика може бути корисна для багатьох, бо,

по -перше, кількість осіб що користується туристичними послугами зростає;

по - друге,  судової практики  в цій категорії  справ дуже мало;

по - третє, не помилюсь якщо припущу що стягнути заборгованість вдалося лише мені, тоді як ошуканих ПП «Султан Тур » сотні або тисячі та  вони і досі шукають шляхи вирішення своєї проблеми, та повернення коштів.  

Джерело: http://protokol.com.ua/ua/styagnennya...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали