Вся довгострокова «дебіторка» та «кредиторка» буде дисконтуватися
Мінфін наказом від 16.09.2019 р. №379 (зареєстрований в Мін'юсті від 30.09.2019 р. за №1065/34036) затвердив зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку. А саме до:
1. П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість». Зазначено, що вся довгострокова дебіторська заборгованість (а не тільки та, на яку нараховуються проценти) відображається в балансі за її теперішньою вартістю.
2. З П(С)БО 8 «Нематеріальні активи» виключено розділ «Особливості бухгалтерського обліку нематеріальних активів установами». Крім того, по тексту слова «підприємство/установа» у всіх відмінках і числах замінено словом «підприємство» у відповідних відмінках і числах.
3. У П(С)БО 9 «Запаси» виключено розділ «Особливості бухгалтерського обліку запасів установами» і також слова «підприємство/установа» у всіх відмінках замінено словом «підприємство» у відповідних відмінках.
4. У «Класі 5. Довгострокові зобов'язання» Інструкції №291 уточнено, що рахунки цього класу призначені для обліку даних та узагальнення інформації, зокрема, про заборгованість підприємства щодо зобов'язань із залученням всіх позикових коштів (крім кредитів банків) (а не тільки, на які нараховуються відсотки).
5. З П(С)БО 11 «Зобов'язання» виключено норму, згідно з якою зобов'язання, на яке нараховуються відсотки та яке підлягає погашенню протягом 12 місяців з дати балансу, слід розглядати як довгострокове зобов'язання, якщо первісний термін погашення був більше ніж дванадцять місяців та до затвердження фінансової звітності існує угода про переоформлення цього зобов'язання на довгострокове.
Також уточнено, що всі довгострокові зобов'язання (а не лише ті, на які нараховуються відсотки) відображаються в балансі за їх теперішньою вартістю. Визначення теперішньої вартості залежить від умов та виду зобов'язання.
У примітках до фінансової звітності наводиться інформація про перелік і суми зобов'язань, що включені до статей балансу «Інші довгострокові зобов'язання», «Інші поточні зобов'язання».
6. У П(С)БО 7 «Основні засоби» виключено норму, згідно з якою первісна (переоцінена) вартість об'єкта основних засобів може бути збільшена на суму індексації, проведеної у порядку, встановленому податковим законодавством, з відображенням у бухгалтерському обліку в порядку, передбаченому пунктами 19-21 Положення (стандарту) 7.
Також виключено розділ «Особливості бухгалтерського обліку основних засобів установами», а слова «підприємство/установа» у всіх відмінках замінено словом «підприємство» у відповідних відмінках.
Докладніше про зміни розкажемо в окремій аналітичній статті від редакції. Стежте за оновленням новин!
Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Поки наказ не опубліковано.
www.mof.gov.ua
Коментарі до матеріалу