Набули чинності вимоги до будівель за стандартом Нульового рівня споживання енергії
В Україні почали діяти вимоги щодо сертифікації будівель за стандартом NZEB. Відповідний наказ Мінрозвитку від 06.02.2025 № 168 «Деякі питання запровадження вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії» набув чинності з 1 квітня.
Прийняття вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (NZEB) є важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності України та її інтеграції до Європейського Союзу.
Будівлі з близьким до нульового рівнем споживання енергії – це сучасні, комфортні та екологічно чисті будівлі, які дозволяють заощаджувати кошти на комунальних послугах. Завдяки високій енергоефективності, такі будівлі потребують менше енергії для опалення та охолодження, що робить їх більш економічними та екологічно стійкими. Наразі ми затвердили вимоги, які дозволяють сертифікувати будівлі за стандартом NZEB. Але важливо підкреслити, це поки що не обов'язок, а можливість. Ми пропонуємо варіанти, а не встановлюємо жорсткі правила. Я щиро вірю, що в недалекому майбутньому ми зможемо повністю перейти на такий тип будівництва. А поки що це чудова нагода для нас усіх пробувати, вчитися та набиратися необхідного досвіду», – зазначила Перша заступниця Міністра Альона Шкрум.
Будівлі NZEB – це будівлі з дуже високою енергетичною ефективністю, де майже нульова або дуже незначна кількість необхідної енергії повинна надходити переважно з відновлюваних джерел енергії, вироблених на місці або поблизу.
Вимоги до будівель NZEB в Україні включають:
- вимоги до класу енергоефективності будівлі;
- вимоги до показника споживання первинної енергії з невідновлюваних джерел енергії будівлею;
- вимоги до частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;
- вимоги до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій будівлі;
- вимоги до повітропроникності будівлі;
- вимоги до інженерних систем будівлі.
Чому це важливо?
Енергетична незалежність: будівлі NZEB споживають менше енергії, що зменшує залежність України від імпорту енергоносіїв.
Екологічна стійкість: будівлі NZEB викидають менше парникових газів, що сприяє боротьбі зі зміною клімату.
Економічна вигода: будівлі NZEB мають нижчі експлуатаційні витрати, що дозволяє заощаджувати кошти.
Європейська інтеграція: вимоги до будівель NZEB відповідають європейським стандартам, що сприяє інтеграції України до ЄС.
Міністерство розвитку громад та територій
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу