Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Власники неплатоспроможних банків повинні будуть виплатити депозити вкладникам

Редакція

29.07.2016 239 0 0

Апеляційний суд Києва, розглядаючи справу №761/3002/15-ц, постановив, що власник VAB Банку Олег Бахматюк повинен повернути вкладнику суму депозиту, що перевищує 200 тис. грн., які людина отримала у вигляді компенсації від Фонду гарантування вкладів. Вкладник розміщував в VAB Банку депозит в розмірі 51,2 тис. євро за 9,5% річних.

Таким чином, це створює прецедент для інших вкладників, чиї депозити згинули під уламками банків.

 Апеляційний суд Києва ухвалив законне і обґрунтоване рішення про стягнення збитків, пов'язаних з неповерненням суми, що перевищує виплачену Фондом гарантування вкладів, безпосередньо з власників істотної участі в банку. А саме з Олега Бахматюка і компанії «Квікком Лімітед». Дана норма прямо передбачена в ст. 58 закону «Про банки і банківську діяльність». При цьому безпосередньо вина власників істотної участі вказана в постанові Нацбанку, якою банк був віднесений до категорії неплатоспроможних. Таким чином акціонери банків причетні до їх банкрутства зобов'язані відшкодовувати вкладникам збитки в розмірі суми, що перевищує суму повернуту Фондом гарантування вкладів. Варто відзначити, що це можуть зробити не тільки фізичні, але і юридичні особи.

Рішення Київського суду може бути оскаржене в судах вищої інстанції. Проте юристи запевняють, що був створений потужний прецедент, яким потерпілим вкладникам варто скористатися.

До сих пір суди найчастіше навіть не брали від вкладників позовні заяви, в яких йшлося про стягнення шкоди безпосередньо з акціонерів неплатоспроможних банків. Тих, хто втратив в таких фінустановах більше 200 тис. грн. відправляли до Фонду гарантування вкладів фізосіб, в загальну чергу кредиторів - чекати поки ФГВФО розпродасть залишки від банку-банкрута і розділить між постраждалими отримані кошти.

Але після рішення Апеляційного суду Києва рекомендуємо вкладникам намагатися подавати позови і відстоювати свої права. Навіть незважаючи на те, ст. 58 банківського закону, на якій побудовано столична справа, досить складно довести - потрібно переконати суд в тому, що дії або бездіяльність акціонерів привели банк до неплатоспроможності. Але намагатися відсуджувати депозити у акціонерів варто.

Значно вищі шанси на стягнення грошей з акціонерів будуть після того, як відповідні постанови з'являться від Вищого спеціалізованого суду, і головне - від Верховного суду України. Українські суди дотримуються правових позицій, які видає ВСУ.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали