Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Верховна Рада ратифікувала Угоду про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови

Головне
09.05.2025

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови. Відповідне рішення на засіданні 8 травня підтримали 338 народних депутатів України.

«Цей документ не просто юридична конструкція – це нова модель нашої взаємодії із ключовим стратегічним партнером. Президент Володимир Зеленський дав завдання щодо цієї угоди – абсолютна рівноправність сторін та повага до національних інтересів України, спільне з Америкою управління, інвестування в Україну та спрямованість угоди на майбутній розвиток. Саме це ми забезпечили. В угоді немає положень про борг і є зобовʼязання інвестувати в Україну – вільну й суверенну», – зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Україна та Сполучені Штати підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови 30 квітня 2025 року.

Ключові гарантії для України:

  • Відповідність Конституції та курсу на ЄС. Угода узгоджується з чинним законодавством і міжнародними зобов’язаннями України.
  • Контроль над ресурсами. Надра, територіальні води та ресурси залишаються у власності України. Лише Україна визначає умови та місця видобутку.
  • Збереження державної власності. Державні компанії залишаються у власності України. Угода не впливає на приватизаційні процеси.
  • Оптимальні законодавчі зміни. Для функціонування Фонду потрібні лише обмежені зміни до Бюджетного кодексу.

Як працюватиме Фонд:

  • Майбутня американська військова допомога збільшуватиме капітальний внесок США у Фонд, стимулюючи Сполучені Штати продовжувати військову допомогу Україні.
  • Україна спрямовує до Фонду 50% майбутніх доходів від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Доходи від уже чинних проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду.
  • Кошти Фонду інвестуються виключно в Україну – у видобувні проєкти або відбудову інфраструктури.
  • Перші 10 років прибутки не розподіляються, а повністю реінвестуються в українську економіку. Потім – можуть бути розподілені між партнерами.
  • Управління Фондом здійснюється на паритетних засадах між Україною та США.
  • США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології в українську економіку. Фонд підтримується урядом США через Корпорацію з фінансування міжнародного розвитку (DFC), яка допомагатиме залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують боротьбу України проти ворога.
  • Угода надає податкові гарантії. Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

Прийняття Закону дозволить виконати внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання чинності Угодою, та стане важливим кроком для підтримки національної економіки у воєнний час та в період повоєнної відбудови.

Мінекономіки

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Планують створити держорган для перевірок з питань санітарного контролю
В Україні продовжують на законодавчому рівні приводити систему громадського здоров’я до європейських стандартів. Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування запропонував парламенту розглянути у першому читанні законопроєкт № 13205 щодо держ...
08.05.2025
Раді пропонують прийняти законопроєкт щодо захисту прав на землю власників зруйнованої нерухомості
Законопроєктом, зокрема, пропонується дозволити протягом дії воєнного стану безоплатну передачу земельних ділянок державної, комунальної власності колишнім власникам зруйнованих об’єктів 6 травня 2025 року Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні у режимі відеоконфер...
07.05.2025
Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації
Нововведення в постанові КМУ від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»: що змінилося? Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників Зміни щодо бронювання з 05....
Кращі матеріали