Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні створюють реєстр органів сертифікації органічної продукції

25.06.2019

З 2 серпня цього року в Україні почнуть діяти нові національні стандарти (закон №2496-VIII) органічного виробництва.

Зараз в Україні працює близько 400 органічних с/г виробників.

В цілому ми двадцяті в світі і 11-е в Європі за площею с/г угідь під органічним виробництвом. Продаємо продукцію в більш ніж 40 країн. Частка такої продукції і сировини на експорт становить 90%. Це, в основному, європейські країни: Нідерланди, Німеччина, Великобританія, Італія, Австрія, Польща, Швейцарія, Бельгія, Чехія, Болгарія, Угорщина. Дуже цінують українські органічні продукти в Америці і країнах Азії (близько € 4 млн із загального експорту).

З введенням в дію закону про органічне виробництво запрацює 9 основних змін:

1) Вводиться контроль і реєстрація як операторів органічного виробництва, так і акредитації сертифікаційних органів, які можуть і мають право працювати за українським законом. Вводиться обов'язкова реєстрація насіння і виробників органічної насіння і садивного матеріалу.

2) Створюється Єдиний реєстр виробників органічної продукції.

3) Виробників органіки зобов'яжуть щорічно проходити сертифікацію і декларувати обсяги товарів.

4) Власники органічних підприємств будуть змушені погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації. Термін дії сертифіката складе 15 місяців з дати видачі.

5) Бізнесмени зобов'язані взаємодіяти з органами сертифікації. Наприклад, надавати інспекторам зразки грунту або матеріалів, насіння, корми, продукції, води для проведення лабораторних досліджень. Документація, включаючи фінансовий, теж буде перевірятися.

6) Дозволяється вилучення продукції, що не відповідає вимогам законодавства про органічного виробництва та маркування. Перш за все це буде стосуватися тих недобросовісних виробників, які маркують упаковки державним логотипом або поміткою «органічний», «біологічний», «екологічний», «органік», але насправді не дотримуються вимог до виготовлення.

7) визначать певні умови для виготовлення органічного молока, м'яса та іншої продукції тваринництва.

8) Органічна рослинна продукція повинна вирощуватися з використанням добрив, які розщеплюються біологічно. Крім того, підприємці не повинні забруднювати навколишнє середовище.

9) Сертифікується не один органічний продукт (крупа, пшениця), а процес цього виробництва (починаючи від насіння і до виробництва, переробки та упаковки).

Для органів сертифікації, які не надають або надають недостовірні дані щодо операторів або звітів про видані сертифікати, передбачений штраф в розмірі 5 МЗП. Якщо сертифікати були видані з порушенням закону, сума штрафу становить 16 мінімальних заробітних плат, а в повторному випадку - 24 МЗП.

Організації, що займаються реалізацією органічної продукції, несуть відповідальність за достовірність інформації, маркування. Реклама і продаж продукту як органічного без наявності сертифіката заборонена. Штраф становить 8 МЗП для юросіб і 5 для ФОП.

https://agropolit.com/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Документи, які набули чинності з 30 червня по 6 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Указ Президента від 27.06.2025 № 421/2025 «Про Раду з питань підтримки підприємництва» Указ Президента від 27.06.2025 № 422/2025 «Про рішення Ради національної бе...
04.07.2025
Зміни в законодавстві з 30 червня по 4 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оприлюднено проєкт змін до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ДПС оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладни...
04.07.2025
Вимоги до системи управління ризиками визначено для надавачів нефінансових платіжних послуг
Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запровадження відкритого банкінгу. Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запроваджен...
Кращі матеріали