Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні зібралися різко знизити банківські комісії

Редакція

19.06.2017 129 0 0

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6573 ( «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні в частині винагороди під час проведення еквайрингу»), яким пропонує різко скоротити банківську комісію interchange і загальну банківську комісію за обслуговування карткових операцій.

Зараз торговельна точка викладає банку за те, що він приймає картковий платіж покупця і перераховує кошти на рахунок підприємства, порядку 1,7-2% суми. А малий бізнес (з невеликими оборотами) - 2-3%. Але автори законопроекту наполягають на зниженні цієї комісії. Посилаючись на світову практику.

Депутати пропонують зробити interchange фіксованою і поетапно знижувати в найближчі три роки:

• з 2018 - 1% від суми операції,

• з 2019 - 0,65%,

• з 2020 - 0,3%.

А загальний розмір банківської комісії хочуть знижувати в такій динаміці:

• до 31 грудня 2018 - 1,5% від суми операції;

• до 31 грудня 2019 - 1%;

• з 1 січня 2020 року - 0,5%.

Народні обранці вважають, що українці продовжують активно розраховуватися готівкою (а не картками) не тому, що не довіряють банкам і бояться тримати свої гроші на рахунках, а тому що в країні не можна в будь-якій точці розрахуватися карткою. Бракує платіжних терміналів на касах торговців. А роздріб не ставить їх не тому, що працює «в тіні» за готівку, а саме через завищені банківських комісій.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що за 2016 року український бізнес заплатив 11,2 млрд. Грн. комісії за обслуговування банками безготівкових платежів, а за перший квартал 2017 го - 3,28 млрд. грн.

Депутати вважають ці виплати завищеними, хоча і не призводять порівняльні розрахунки по комісіям за інкасацію, яку банкіри проводять для торгових підприємств за готівковими розрахунками. Інкасатори забирають в магазині гроші з каси, разом з озброєною охороною відвозять їх у банк і зараховують на рахунок торговця.

Багато років тому, коли фінансисти тільки починалися популяризувати карткові розрахунки і вмовляли представників торгівлі ставити POS-термінали (пізніше їх зобов'язали це зробити, і зараз податківці штрафують магазини за відсутній / не працюючий термінал), вони як раз напирали на економію. Відзначаючи, що інкасація разом з комісією за зарахування банком готівки на рахунок може досягати 3-5% (залежно від розміру роздрібного підприємства). І карткові покупки українців - вигідніші для магазинів, заправок, ресторанів та ін.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали