В Україні планують змінити правила видачі кредитів – законопроект
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг оприлюднила законопроект щодо змін надання коштів у позику.
Законопроект опублікованийна сайті Нацкомфінпослуг.
Розробку законопроекту зумовило збільшення кількості скарг споживачів, які отримали фінансову послугу з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та збільшення кількості порушень законодавства про фінансові послуги фінансовими установами, що надають таку послугу.
Що пропонують змінити:
- обмежити максимальний розмір штрафних санкцій, нарахованих на прострочену заборгованість. У договорі повинно бути зазначено, що більше від конкретної фіксованої суми вимагати з людини не можна.
- зазначати процентну ставку за позикою, її тип, порядок її обчислення, у тому числі порядок зміни, індекси, що застосовуються для розрахунку змінюваної процентної ставки. Індекс, що застосовується для розрахунку змінюваної процентної ставки, повинен відповідати вимогам, встановленим Цивільним кодексом України;
- зазначати інформацію про наслідки прострочення виконання зобов’язань зі сплати платежів, у тому числі розмір неустойки (штрафу, пені), процентної ставки, інших платежів, які застосовуються чи стягуються при невиконанні зобов’язання за договором позики.
- зазначати граничний розмір загальної суми компенсації за договором позики у разі невиконання позичальником зобов’язань за договором, виражений в абсолютній величині в національній валюті України.
Для роботи інтернет-сайтів, де можна взяти кредит:
- Прописувати правила підписання контракту.
- Кредитор повинен згенерувати унікальний буквено-цифровий ідентифікатор і відправити його клієнту.
- Після введення його на сайті компанія має право укласти з клієнтом угоду.
- Всі підписані у такий спосіб папери, а також умови позики фінкомпанія повинна відправити на електронну пошту позичальника.
http://www.nfp.gov.ua
Коментарі до матеріалу