Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Раду подано новий варіант закону про реструктуризацію валютних кредитів фізосіб

Редакція

22.06.2016 328 0 0

Минулого тижня Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності ВР зареєстрував новий законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів фізосіб. У документі пропонується уточнити десять основних аспектів законодавчого регулювання цього питання, серед яких ‒ норми житлоплощі на одну людину, характеристики поняття «єдине житло», гарантована можливість позичальника бути звільненим від боргових зобов'язань перед банком при поверненні йому заставного майна (житла) і т.д.

Згідно з оцінками юристів, які проаналізували новий варіант законопроекту, в ньому чіткіше прописані процедура реструктуризації, права позичальників, право певних груп населення на списання (прощення) частини або всієї заборгованості, умови кредитного договору після проведення реструктуризації.

Вкладники отримали можливість проведення реструктуризації заборгованості в гривню за ставкою не вище за ту, що діяла на момент складання кредитного договору (тобто за доларовою ставкою), за умови списання банком частини або всієї заборгованості, штрафів і пені (але не відсотків), нарахованих після 1 жовтня 2013 року. Але тільки після того, як позичальник протягом 60 днів буде справно виконувати свої обов'язки за реструктурованим договором.

Норму про 60-денний період виконання зобов'язань справедливо включено в проект для підтвердження платоспроможності позичальника і його прагнення до погашення заборгованості за кредитом.

Вкладники отримали можливість проведення реструктуризації заборгованості в гривню за ставкою не вище тієї, що діяла на момент складання кредитного договору. Але тільки після того, як позичальник протягом 60 днів буде справно виконувати свої обов'язки за реструктурованим договором

Втім, експерти вважають, що документ все ще потребує доопрацювання. За словами Віктора Мороза, керуючого партнера АО Suprema Lex, істотний недолік законопроекту ‒ в тому, що валютний курс, за яким буде здійснюватися реструктуризація, передбачається визначати на дату проведення реструктуризації, а не на дату видачі кредиту. А це нівелює основний ефект реструктуризації валютного кредиту шляхом його переведення в гривню. Адже отриманий при курсі 5 гривень за $1 кредит позичальникові доведеться виплачувати за курсом, який, як мінімум, в 5-6 разів вищий ‒ при тому, що аналогічної зміни доходу позичальника, швидше за все, не відбулося.

Дія закону поширюється тільки на громадян України. Іноземці та особи без громадянства, біженці залишилися без захисту за даним проектом закону. А таких кредитів на практиці було досить багато, вказують експерти юридичної практики.

Чимало запитань викликає і визначення єдиного житла, кредити на придбання якого підлягають реструктуризації відповідно до проекту. Критерій «єдиності» прив'язаний до факту прописки в такому житлі позичальника або членів його сім'ї. Таким чином, закон не буде поширюватися на інвесторів недобудов і на позичальників, які були зареєстровані у своїх батьків.

Докладніше дивись за посиланням: http://forbes.net.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали