У Раді хочуть встановити штрафи за порушення правил перевезення дітей
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10130«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення дітей».
Законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальності за порушення правил перевезення дітей, передбачених у Правилах дорожнього руху.
Правилами дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби.
Разом з тим, відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання. Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини.
«В країнах з високим рівнем безпеки руху штраф складає значну частину від доходу і тому більшість водіїв перевозять дітей в автокріслах. Наприклад, у Німеччині порушники правил платять штраф у розмірі 60 євро, Чехії – 78 євро, Естонії – до 400 євро, Польщі – 35 євро», – зазначають автори законопроекту.
Зокрема, пропонується, аби порушення правил перевезення дітей тягнуло за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн).
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Під транспортними засобами слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.
Автори законопроекту зазначають, що необхідність прийняття законопроекту обумовлена значним рівнем смертності та травматизму на українських дорогах. Чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.
https://iportal.rada.gov.ua/
Коментарі до матеріалу