Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено нові форми документів для платників акцизного податку

30.07.2019 297 0 0


Мінфіном затверджено:

  • форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
  • заявку на поповнення (коригування) залишку спирту етилового;
  • заявку на поповнення (коригування) залишку пального;
  • акцизну накладну форми «П»;
  • розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
  • акцизну накладну форми «С»;
  • розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Також Наказом № 262 затверджено Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної (далі – АН, РК), заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового. 

Так, АН складають платники акцизного податку в разі:

  • ввезення пального/спирту етилового на митну територію України (далі – МТУ);
  • вивезення пального/спирту етилового за межі МТУ;
  • реалізації пального (форма «П») або спирту етилового (форма «С») відповідно до пп. 14.1.212 Податкового кодексу (далі – ПК).

Усі АН та РК підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) за допомогою засобів телекомунікаційних систем в електронній формі.

Новацією є, зокрема, те, що при реалізації пального між акцизними складами АН виписується у двох примірниках, а в разі здійснення решти операцій з пальним – в одному примірнику, як і раніше.

АН у двох примірниках складаються на операції з реалізації пального від одного акцизного складу до іншого. При цьому відправниками та отримувачами можуть бути як стаціонарні, так і пересувні акцизні склади (п. 231.3 ПК). Реалізацією пального в даному контексті є будь-яка операція з переміщення пального з одного акцизного складу або акцизного складу пересувного на інший. Якщо платник акцизного податку одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне (тобто відбувається переміщення пального між акцизними складами одного розпорядника), то він складає та реєструє АН у двох примірниках у загальному порядку. Кожний з двох примірників реєструється в ЄРАН окремо.

Особа, яка виписала АН у двох примірниках, зобов’язана:

  • зареєструвати перший примірник такої АН в ЄРАН;
  • другий примірник такої АН у день її складання надіслати розпоряднику акцизного складу – отримувачу пального або спирту етилового.

На другий примірник АН, РК АН накладаються кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку – отримувача пального або спирту етилового та кваліфікована електронна печатка (за наявності). Заповнюються вони державною мовою (кирилиця), крім номера реєстрації транспортного засобу (міжнародної або іноземної) та номера митної декларації, які зазначаються іноземною мовою (латиниця).

Заяви на поповнення (коригування) залишку пального (або спирту етилового) заповнюють, якщо виникає потреба поповнити обсяги залишків пального (або спирту етилового) в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, у тому числі в разі зміни умов оподаткування. Заявка на поповнення (коригування) залишку пального (або спирту етилового) складається також, якщо в результаті зміни фізико-хімічних показників пального (або спирту етилового) збільшується обсяг пального (або спирту етилового) за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД, у тому числі при одночасному зменшенні обсягів пального (або спирту етилового) за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД.

Відповідно втратив чинність наказ Мінфіну від 25.02.16 р. № 218, яким були затверджені попередні форми АН та РК.

Наказ Мінфіну від 19.06.19 р. № 262 набув чинності з 23.07.19 р. («Офіційний вісник України» від 23.07.19 р. № 55).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали