Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Визначено механізм створення резервів за ф'ючерсними контрактами

19.10.2018 98 0 0

Національний банк України (НБУ) розробив і затвердив для банків механізм щодо формування резервів за валютними форвардними і ф'ючерсними угодами, який може бути задіяний в разі потреби для забезпечення фінансової стабільності.

З цією метою НБУ прийняв постанову №107 і №108 від 16 жовтня, які вступають в силу з 19 жовтня.

Цей інструмент запобігає системні ризики, пов'язані з укладанням контрактів, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

Зазначеними постановами створені передумови для використання такого інструменту, саме рішення про застосування цього механізму прийме правління Національного банку.

До появи відповідного окремого рішення правління зазначені вимоги до резервування за форвардними і ф'ючерсними контрактами застосовуватися не будуть.

При використанні механізму, резервування буде здійснюватися за всіма видами операцій за форвардними і ф'ючерсними контрактами з поставкою або без поставки базового активу, змінною величиною яких є валютний курс або ціна банківського металу до валютного курсу.

В такому випадку резерви будуть формуватися в національній валюті, а зобов'язання по їх формуванню виникати з дня, наступного після дати укладення угоди, і буде діяти до дня остаточного здійснення розрахунків за угодою або його розірвання включно.

При цьому, ставка резервування буде незмінною на весь період дії контракту. Резервуванню підлягають тільки ті контракти, які були укладені після офіційного введення вимоги окремим рішенням правління.

Поява нового механізму сприятиме уникненню ризиків зростання валютних дисбалансів, які можуть виникати в результаті укладення учасниками ринку контрактів з валютних форвардних і ф'ючерсних угод, а також дозволить здійснювати одночасний контроль за дотриманням банками нормативів обов'язкового резервування та резервування за такими контрактами.

Ухвалення рішення про введення механізму вимагає затвердження окремим нормативно-правовим актом, який повинен містити відповідні терміни його вступу в силу.

http://www.bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали