Уточнено строки деяких особливих відряджень
До постанови КМУ від 02.02.11 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (далі – Постанова № 98) унесено зміни щодо строків перебування у відрядженні.
Знаємо, що в Постанові № 98 передбачено: строк одного відрядження визначається керівником, але не може перевищувати в межах України 30 календарних днів (далі – к. д.), а за кордон – 60 к. д.
Проте не обійшлося без винятків.
Так, раніше згідно з п. 6 Постанови № 98 для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, які направляються починаючи з 14.04.14 р. в межах України для участі в антитерористичних операціях, максимальний строк одного відрядження не повинен перевищувати періоду проведення таких заходів.
Відтепер такий самий строк відрядження установлено згаданим особам, які направляються у відрядження також із метою здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів.
Додамо: для відшкодування витрат на відрядження військовикам та працівникам необхідно буде надати документи, якими підтверджується не лише факт їх безпосереднього перебування в цих особливих районах, а й виконання ними дорученої їм роботи.
Також упорядковано норму, якою визначається строк відрядження осіб, направлених для лікування та реабілітації через поранення (контузії, травми, каліцтво), отримані саме під час здійснення заходів, про які йшлося вище. Тож їх відрядження має тривати щонайбільше протягом періоду лікування та реабілітації. Нагадаємо: згадана норма стосується також осіб, які супроводжують військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та працівників, направлених для лікування чи реабілітації.
Стосовно відряджень за кордон, то зміни торкнулися посадових осіб Держприкордонслужби та ДФС, якщо вони направлятимуться для здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях. Максимальний строк відрядження таких осіб не має перевищувати періоду проведення цих заходів. Тобто так само, як і раніше було передбачено для закордонних відряджень із метою проведення контрольних заходів стосовно вантажів гуманітарної допомоги, що надходять із території РФ у район проведення АТО на території нашої держави.
Принагідно зазначимо, що згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59, направленому у відрядження працівникові оплата праці здійснюється за основним місцем роботи в розмірі, не меншому за його середній заробіток.
Окремою нормою законодавства визначено, що держслужбовцеві за весь період відрядження зберігаються його посада та заробітна плата (ст. 42 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу»).
Постанова КМУ від 14.11.18 р. № 963 набула чинності з 20.11.18 р. («Урядовий кур’єр» від 20.11.18 р. № 218).
Коментарі до матеріалу