Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Українці зможуть зараховувати інвалюту від родичів на власні поточні рахунки

Редакція

14.04.2016 209 0 0

Національний банк України розширив спектр операцій  із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки  фізичних осіб на території України.

Це передбачено постановою Правління Національного банку України № 256 від 12 квітня 2016 року Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 16 вересня 2013 року № 365 .

Сьогодні надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи  зараховуються лише такого походження:

-   проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;

-   кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;

-   кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

Зарахування інших надходжень в межах України (за окремими винятками) на  поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі  надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України  та на рахунок зараховувалися  у гривневому еквіваленті.

Національний банк розширив можливості зараховувати  в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел. Зокрема:

-   кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;

-   кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів (посадових осіб), яке підлягає примусовому виконанню;

-   кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами (подвійний лістинг).

Нагадаємо, 29 лютого 2016 року Правління НБУ затвердило Постанову № 123 «Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні», якою чітко окреслило коло осіб, які розуміються в якості "родичів". Починаючи з 2 березня поточного року, це поняття  охоплює батька, мати, вітчима, мачуху,  сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.

Постанова набуває чинності 14 квітня 2016 року.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали