Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вимоги до кваліфікованих постачальникам електронних довірчих послуг: проект НБУ

14.02.2019

Нацбанк визначив вимоги до кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг у банківській системі, внесених до Довірчого списку.

Проект постанови представленийдо громадського обговорення на сайті регулятора. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 11 березня 2019 року на поштову або електронну адресу НБУ.

У проекті визначено організаційні умови створення кваліфікованих надавачі електронних довірчих послуг у банківській системі та учасників платіжних систем.

Постачальниками є суб'єкти банківської/учасники платіжної систем або окремі юрособи, створені виключно для надання довірчих послуг.

Функції надавача зможе виконувати окремий підрозділ, який створюється виключно для надання довірчих послуг. Також функції надавача можуть виконувати працівники наявних підрозділів.

Відомості про надавачів та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які ним надаватимуться, вносяться до Довірчого списку.

Надавач до подання заяви про внесення до Довірчого списку:

  • розробляє та погоджує свій регламент роботи із засвідчуючим центром;
  • укладає з НБУ договір про надання засвідчуючим центром послуг;
  • резервує кошти для забезпечення відшкодування збитків, які можуть бути завдані клієнтам, користувачам електронних довірчих послуг чи третім особам внаслідок неналежного виконання надавачем своїх зобов'язань .

Надавач зобов'язаний підтримувати розмір зарезервованих коштів у актуальному стані відповідно до розміру мінімальної заробітної плати. У разі зміни розміру мінімальної зарплати впродовж року або відшкодування збитків надавач впродовж трьох місяців приймає вичерпних заходів для відновлення розміру зарезервованих коштів (розмір внеску не може складати менше 1000 мінімальних розмірів заробітної плати).

Послуги надаються на підставі договору, який може бути як окремим, так і частиною договору про надання банківських послуг. Договір про надання довірчих послуг може бути змінений тільки за взаємною згодою сторін.

Надавач призначає працівників, що виконують функції керівника надавача, заступника керівника надавача, адміністраторів реєстрації та сертифікації, системного адміністратора та адміністратора безпеки.

Працівники постачальника повинні мати необхідні знання, досвід і кваліфікацію. Так, для системного адміністратора і адміністратора сертифікації - це вища освіта за спеціальністю у сферах IT, захисту інформації або кібербезпеки і стаж роботи за фахом не менше трьох років. Адміністратори безпеки повинні мати вищу освіту за спеціальністю в сферах захисту інформації, кібербезпеки або у сфері IT та пройти курси підвищення кваліфікації у сфері захисту інформації/кібербезпеки.

Також надавач зобов'язаний розмістити на своєму сайті наступну інформацію:

  • відомості про надавача;
  • сертифікати відкритих ключів надавача;
  • перелік довірчих послуг, які він надає;
  • дані про засоби електронного підпису або печатки;
  • реєстр чинних, блокованих та скасованих сертифікатів відкритих ключів;
  • відомості про обмеження під час використання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, сформованих надавачем;
  • інформація про порядок перевірки чинності сертифіката відкритого ключа;
  • перелік актів законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Інформація на веб-сайті надавача повинна бути доступною для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Проект розроблений на виконання норм Закону України «Про електронні довірчі послуги», який набув чинності 7 листопада 2018 року.

http://bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
Документи, які набули чинності з 21 по 27 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 22.07.2025 № 4555-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов...
25.07.2025
Зміни в законодавстві з 21 по 25 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оновлено правила ведення військового обліку: постанова КМУ від 16.07.2025 Передбачено, що комісії з перевірки обліку очолюватимуть представники місцевих адміністрацій (обласних, районних, міських), а до складу входитимуть також представники ДПС...
25.07.2025
Оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна) на 2026 рік
Для переробників молока, які мають власні або орендовані потужності з перероблення молочної сировини та отримання молочної продукції, оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна).  Більше за темою: Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отриман...
Кращі матеріали