Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ТОП змін в будівельному законодавстві 2018 року

26.12.2018 521 0 0

Підводячи підсумки року, що минає 2018 року, аналітики виділили чотири основних зміни в законодавстві, які відбулися в будівельній галузі. Розглянемо їх докладніше.

Вступ в силу нових ДБН

Головною зміною 2018 року, яка стосується кожного суб'єкта ринку нерухомості, стало - нарання чинності ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій».

У ДБН ввели багато нововведень. Зокрема новий містобудівний ДБН вводить нові лінії обмеження висотності («блакитні лінії»), забудови в зелених зонах ( «зелені лінії»), обмеження забудови з безпеки евакуації («жовті лінії»), обмеження щільності і поверховості тощо. У ДБН щодо вулиць і доріг серед іншого обмежуються парковки на тротуарах і дорогах, встановлюються норми з безпеки облаштування доріг («острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші). ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов'язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Порядок ведення Державного реєстру прав на нерухомість

22 червня 2018 вступив в силу Порядок ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно в новій редакції.

Однією з важливих новацій є створення Реєстру об'єктів нерухомого майна, підсистеми автоматизації процесів ведення Державного реєстру прав. Реєстр міститиме в собі відомості про технічні характеристики об'єктів нерухомості, відмінні від землі. Його користувачами визначено державних реєстраторів прав на нерухоме майно, органи місцевого самоврядування та органи держархконтролю.

Зокрема, вдосконалено процедуру надання (припинення) безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування та інших визначених законом осіб, адвокатів і нотаріусів (користувачів) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Крім того, посилено вимоги до захисту інформації, що міститься в Держреєстрі прав на нерухоме майно, шляхом застосування засобів криптографічного захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами відповідної державної експертизи.

Користувач може здійснювати пошук відомостей, завантажувати і переглядати їх в електронній формі для подальшого використання, зокрема друку. Відповідна інформація надається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

«Прозора ДАБІ»

У вересні 2018 року Державною будівельною інспекцією була представлена ​​нова онлайн-платформа «Прозора ДАБІ», яка розроблена з ініціативи Мінрегіону спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією та за участю Конфедерації будівельників України.

Відтепер кожен забудовник, а головне інвестор зможе побачити в онлайн-режимі, де знаходиться його документ, в якому стані його розгляд і рішення були прийняті.

Проект передбачає запуск відкритої системи розгляду дозвільних документів. Сервіс буде стосуватися об'єктів будівництва зі значним класом наслідків (відповідальності). Це буде нова онлайн-платформа, за допомогою якої забудовники зможуть оперативно відстежувати на якому етапі розгляду перебуває їх документація. Після подачі документів в орган державного архітектурно вже на наступний день в онлайн режимі можна буде дізнатися вхідний номер і дату реєстрації звернення. А далі, користуючись сервісом, - кінцевий термін розгляду звернення і результат.

З початком роботи такої системи замовнику будівництва вже не потрібно буде шукати куди подзвонити, до кого звернутися, щоб дізнатися, що з його документами. Він зможе отримати цю інформацію в режимі онлайн. Відкрита система розгляду дозвільних документів - це механізм забезпечення прозорості дозвільних процедур в будівництві. Йдучи на цей крок ДАБК дійсно переводить свою діяльність в публічну площину. Зазначений сервіс стане своєрідним індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Досить проаналізувати термін реєстрації документів і час розгляду, щоб зрозуміти чи є зловживання і затягування процесу чи ні.

Будівельна амністія

Ще однією з важливих змін в будівельній галузі в 2018 році був запуск чергової хвилі будівельної амністії. Так, на цей раз, прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва буде відбуватися щодо приватного сектора - житлові будинки, гаражі, присадибні будинки, дачі, побудовані до 2015 року і площею до 300 кв.м.

Порядок розроблено на виконання закону № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності »про продовження строку прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт».

Порядок обстеження і прийняття в експлуатацію, який вводиться, дуже простий і він не вимагає від українців зайвих довідок. Головне, щоб побудований об'єкт відповідав цільовим призначенням земельної ділянки, будівельним нормам і пройшов технічну інвентаризацію. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.

До речі, оформити документи на будівництво за спрощеною системою можна протягом 10 днів, звернувшись до органів державного архітектурно з повним пакетом документів.

Новий механізм «будівельної амністії» має кілька суттєвих відмінностей від попередніх:

  • безстроковість дії;
  • охоплений більший період будівництва об'єктів без дозвільних документів (з 5 серпня 1992 по 9 квітня 2015 року);
  • до переліку узаконення додалися господарські будівлі сільськогосподарського призначення, побудовані раніше 2011 року.

За умовами «будівельної амністії» штрафні санкції до власників або користувачів земельних ділянок не застосовуються, а органи державного архітектурно мають максимум 10 робочих днів на реєстрацію декларації про готовність до експлуатації або її повернення на доопрацювання.

http://stroyobzor.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали