Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Будівельна галузь: останні зміни та що ще планують

Редакція

15.03.2017 612 0 0

Сьогодні умови для розвитку будівельної галузі в Україні вже є. В першу чергу, це дерегуляція та спрощення дозвільних процедур для учасників будівельного ринку. Вже скорочені процедури розгляду будівельних норм, в цьому році заплановано скасування 27 ДБН.

Також в Парламенті на розгляді знаходяться два законопроекти, які зроблять можливим залучення інвестицій у будівельну галузь. Це законопроект № 3610 про скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту і законопроект № 5587 по поліпшенню умов ведення будівельного бізнесу. Головний результат, який отримають будівельники від прийняття законопроектів – в рази скорочення дозвільних процедур, а отже строків, в які можна почати будівництво. Це також потужний сигнал для інвесторів і приходу в будівельну галузь фінансового ресурсу.

Крім того, нові можливості для зростання будівельної галузі відкривають дві реформи – децентралізації, яка дає перспективу співпраці бізнесу з місцевими бюджетами, та енергоефективності, яка відкриває перспективний ринок енергоефективних, енергосервісних проектів та енергоаудиту.

1. Мінрегіон спрощує умови ведення будівельного бізнесу

Тепер не потрібно ходити в ДСНС за умовами, це вже функція місцевої архітектури видати їх разом з містобудівними умовами. Також будівельні ліцензії стають безстроковими, зменшені вдвічі терміни опрацювання проектів будівельних норм.

Детальніше за посиланням: https://uteka.ua/ua/publication/Minre...

2. Затверджено Порядок інформаційної взаємодії держорганів у сфері будівництва

Порядок визначає механізм інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - Єдиний реєстр документів).

При здійсненні інформаційної взаємодії задіюються інформаційні системи:

Міністерства юстиції України - Державний реєстр прав;

Державної архітектурно-будівельної інспекції України - Єдиний реєстр документів.

Детальніше за посиланням: https://uteka.ua/ua/publication/Utver...

3.Нова форма акта перевірки дотримання ліцензійних умов діяльності у сфері будівництва

Детальніше за посиланням: https://uteka.ua/ua/publication/Novay...

4. Опубліковано Закон щодо вдосконалення містобудівної діяльності

Законом передбачено скасування визначення категорій складності об'єктів будівництва. Оцінювати об'єкт будуть тільки за класами наслідків (відповідальності). Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд - це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров'я і життя людей, які постійно або періодично будуть знаходитися на об'єкті або які будуть знаходитися зовні такого об'єкта, матеріальних збитків або соціальних втрат, пов'язаних з припиненням експлуатації або із втратою цілісності об'єкта.

Детальніше за посиланням: https://uteka.ua/ua/publication/Opubl...

5. Якими НПА необхідно керуватись при віднесенні об’єкту нерухомості до певного виду будівель та споруд?

Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000.

Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/Kakim...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали