Термін подачі оновленого звіту з єдиного соціального внеску
ЄСВ для бухгалтера від А до Я
Звітність щодо ЄСВ: заповнюємо без помилок
Відповідальність платників ЄСВ
Міністерство фінансів України наказом від 15.05.2018 №511 виклало у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 11 червня 2018 р. за №692/32144 та набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
Його опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.07.2018 року №51. Таким чином, він набирає чинності з 01 серпня 2018 року.
Оновлений звіт з єдиного соціального внеску слід подати за серпень не пізніше 20 вересня 2018 року.
Зміни, внесені Наказом № 511 відповідно до статей 4, 6 розділу II та п. 98 розділу VIII Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами.
Змінами, внесеними Наказом № 511 до Порядку, зокрема, передбачено, що для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року. Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) подається за формою № Д5 із зазначенням типу форми «початкова».
Зазначаємо, у разі, якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 до Порядку не формується та не надається.
Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи у таблиці 5 додатка 4 до Порядку:
- перший – із зазначенням дати припинення трудових відносин;
- другий – із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.
Слід зауважити, що графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 14.
У разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за основним місцем обліку.
Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.
http://lv.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу