Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відповідальність платників ЄСВ

До суб’єкта господарювання, який порушив законодавство у сфері нарахування та сплати ЄСВ, може бути застосована фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Який вид відповідальності та за які саме правопорушення застосовується, розповімо в цій консультації.

Санкції, передбачені Законом від от 08.07.10 г. № 2464-VI (далі – Закон № 2464) за порушення, що стосуються ЄСВ, застосовують органи ДФС. Порядок притягнення платників ЄСВ до фінансової відповідальності визначено розд. VII Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449). Відповідно до п. 1 розд. VII цієї Інструкції до фінансових санкцій відносяться штраф і пеня.

Штрафи

Інформацію про накладення штрафів на порушників законодавства щодо ЕСВ наведемо в табл. 1. Зверніть увагу: із 1 січня 2015 року Законом от 28.12.14 г. № 77-VIII (далее – Закон № 77) змінено розмір штрафних санкцій за деякі правопорушення. Причому згідно з нині діючим правилом розмір штрафів залежить від періоду вчинення порушення: якщо до 01.01.15 р., то діє старий розмір, якщо після цієї дати – новий розмір з урахуванням змін, передбачених Законом № 77. Дане правило прописано в Інструкції № 449 (див. табл. 1).

Таблиця 1. Штрафи за порушення у сфері ЄСВ

Суть правопорушення

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали