Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Стан виконання Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності на 20 червня 2019 року

25.06.2019 485 0 0

№ п/п

Найменування завдання

Найменування заходу

Строк виконання

Відповідальний за виконання

Стан виконання

Хід виконання

Додаткова інформація

Спрощення умов провадження підприємницької діяльності в аграрній галузі

1

Скасування державної реєстрації преміксів та готових кормів

1) супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про корми ” (реєстраційний номер 2845-1)

до прийняття Закону

Мінагрополітики

Виконано

 

Верховною Радою України прийнято Закон України від 21.12.2017 № 2264-VII «Про безпечність та гігєну кормів».

2

Скасування граничної торговельної надбавки (націнки), вимог щодо укладення договорів та строків отримання виручки, зокрема узгодження норм Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” з нормами Закону України “Про ціни і ціноутворення”

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мін’юст

Виконано

 

Мінагрополітики:

Проект Закону листом від 08.11.2016 р. № 37-11-3-6/17947 внесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

ДРС: 14.11.2017 законопроект передано на доопрацювання в Комітет Верховної Ради України.

3

Удосконалення законодавства у сфері виробництва та реалізації органічної сільськогосподарської продукції (сировини) для забезпечення повноцінного та ефективного розвитку її виробництва

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виробництва, обігу та маркування органічної продукції”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики

Виконано

 

Мінагрополітики:

Проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» 24.11.2016 зареєстровано у Верховній Ради України (реєстраційний номер 5448).

ДРС: Верховною Радою України прийнято Закон України від 10.07.2018 № 2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційний номер 5448-д).

4

Удосконалення процедур управління Гарантійним фондом виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, зокрема встановлення добровільності участі зернових складів у цьому Фонді

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно” (реєстраційний номер 4531)

до прийняття Закону

Мінагрополітики, Мінекономрозвитку

Не виконується

.

ДРС: За наявною інформацією, щодо законопроекту 05.07.2016 було вручено подання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин про розгляд.

5

Скасування системи контролю за сівозмінами

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із розробкою проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь” (реєстраційний номер 2902)

до прийняття Закону

Мінагрополітики

Не виконується

 

ДРС: За наявною інформацією законопроект з 21.05.2015р. знаходиться у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на ознайомленні.

6

Спрощення та адаптація системи регулювання безпечності та якості кормів до вимог законодавства ЄС

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про корми” (реєстраційний номер 2845-1)

до прийняття Закону

Мінагрополітики

Виконано

 

Верховною Радою України прийнято Закон України від 21.12.2017 № 2264-VII «Про безпечність та гігєну кормів».

Спрощення адміністративних процедур регулювання господарської діяльності

7

Удосконалення дозвільних процедур у сфері господарської діяльності шляхом запровадження процедури видачі документів дозвільного характеру за допомогою засобів телекомунікацій (в електронному вигляді) та скорочення переліку документів, які суб’єкт господарювання повинен подати для одержання документа дозвільного характеру

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру, щодо їх приведення у відповідність із Законами України “Про адміністративні послуги” та “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”

IУ квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку, ДРС, інші центральні органи виконавчої влади

Не виконано

 

Мінекономрозвитку: Розроблений Мінекономрозвитку законопроект (реєстраційний номер 3759) у зв"язку із зміною уряду 14.04.2016 було відкликано. У Верховній Раді України на основі пропозицій Мінекономрозвитку зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення регулювання у сфері господарської діяльності з метою зниження адміністративного тиску на суб"єктів господарювання (реєстраційний номер 10207 від 08.04.2019). Законопроектом передбачається створення більш сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності шляхом пиведення законодавчих актів, які пов"язані з одержанням документів дозвільного характеру з відповідністю до вимог законодавства про адміністративні послуги та про дозвільну систему у сфері господарської діяльності. Запропоновано захід вважати виконаним.

 

8

Оптимізація дозвільних процедур шляхом запровадження декларативного (реєстраційного, заявницького) принципу провадження господарської діяльності (або окремих дій, об’єктів, які не становлять значної загрози життю та здоров’ю людей, навколишньому природному середовищу та безпеці держави), а також зменшення кількості документів дозвільного характеру, зокрема скасування: спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством); дозволу на добування мисливських тварин (ліцензії, відстрільної картки); експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва дитячого харчування; висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи дитячого харчування; сертифіката відповідності спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів для виробника та імпортера

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру шляхом розширення сфери застосування декларативного принципу” (реєстраційний номер 4131-1)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку, ДРС, інші центральні органи виконавчої влади

Не виконується

 

Мінекономрозвитку, ДРС: Законопроект знаходиться на ознайомленні у Комітеті ВРУ з питань промислової політики та підприємництва з 10.03.2016. Включено до порядку денного 07.02.2019.

Держпраці: Не підтримує даний законопроект, оскільки, на думку фахівців Держпраці, його реалізація призведе до негативного впливу на стан промислової безпеки та охорони праці в країні (лист до голови Верховної Ради України від 07.04.2016 № 4009/1/7-ДП-16).

 

9

Скасування вимоги щодо виділення окремого приміщення, що повинне охоронятися та технічно укріплюватися, для зберігання бланків Державтоінспекції, номерних знаків для разових поїздок та номерних знаків “Транзит”. Запровадження зберігання таких бланків та номерних знаків у металевих шафах, що замикаються, або сейфах за місцем провадження діяльності суб’єкта господарювання

затвердження наказу МВС “Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери”

IУ кв. 2016 р.

МВС, Мінагрополітики

Не виконано

 

МВС:Розроблено проект наказу МВС України «Про деякі питання обліку та ведення реєстру підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери» (далі – проект наказу). У ГСЦ МВС 30.08.2017 відбулася нарада за участю представників суб’єктів господарювання та Громадської ради при МВС України. Громадською Радою підтримано проект наказу за умови врахування наданих пропозицій. ГСЦ МВС опрацьовано пропозиції Громадської Ради та частково враховано в проекті наказу.

05.04.2019 в ГСЦ МВС відбулася нарада за участю ДФС та Держпродспоживслужби та принято рішення щодо доопрацювання деяких положень проекту з подальшим їх погодженням із заінтересованими органами. 23.04.2019 доопрацьований проект наказу надіслано до департаменту юридичного забезпечення МВС для повторного проведення правової експертизи.

За результатами проведення правової експертизи Департамент юридичного забезпечення МВС 20.05.2019 надіслав до ГСЦ МВС пропозиції та зауваження до проєкту наказу.

Водночас, з метою вирішення проблемних питань щодо вдосконалення механізму провадження торговельної діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, забезпечення внесення до електронного реєстру повної й достовірної інформації про транспортні засоби, які надійшли до суб’єктів господарювання для їх подальшої реалізації, ГСЦ МВС розроблено проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», який передбачає внесення змін до:

– Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388;

– Переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру сплати за їх надання, затвердженого постановою КМУ від 04.06.2007 № 795;

– Порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, затвердженому постановою КМУ від 11.11.2009 № 1200.

На даний час зазначений проєкт постанови опрацьовується в ГСЦ МВС, після чого його буде подано до Державного агентства з питань електронного урядування для проведення цифрової експертизи та Департаменту юридичного забезпечення МВС для проведення правової експертизи.

10

Скасування вимоги щодо обов’язкової державної реєстрації транспортних засобів, придбаних суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, з метою їх подальшої реалізації кінцевим споживачам, які зобов’язані зареєструвати такі транспортні засоби в установленому законодавством порядку

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про дорожній рух” щодо впорядкування державної реєстрації транспортних засобів” (реєстраційний номер 2443а)

до прийняття Закону

МВС

Не виконано

 

МВС: Завдання не може бути виконано зазначеним у Плані відповідальним за його виконання органом, оскільки законопроект розроблений без участі МВС народними депутатами України Данченком О.І. та Семенухою Р.С., які відповідно здійснюють його супроводження. За даними, які розміщено на веб-порталі Верховної Ради України, законопроект 01.11.2016 повернуто на доопрацювання ініціатору внесення. Включено до порядку денного 18.09.2018.

11

Визначення чіткого порядку (механізму) поводження з відходами як вторинною сировиною з урахуванням принципу розширеної відповідальності виробника та відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами — членами, з іншої сторони

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України у новій редакції Закону України “Про відходи”

III квартал 2017 р.

Мінприроди

Виконано

 

Мінприроди: Розроблений проект Закону України «Про управління відходами» 25.04.2019 надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України

ДРС: обговорення доопрацьованої редакції законопроекту відбулося 16 квітня із залученням експертів та громадських організацій.

12

Передбачення у типовому договорі оренди землі положення, відповідно до якого орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності змінюватиметься за фактом затвердження або зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та повідомлення про таку зміну однією із сторін договору оренди без необхідності внесення змін до договору

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проектів Законів України “Про внесення змін до Закону України “Про оренду землі” та “Про внесення змін до Податкового кодексу України”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Мінфін, Держгеокадастр

Виконано*

 

Мінагрополітики, Держгеокадастр: У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо перегляду розміру орендної плати» (реєстраційний номер 3777 від 15.01.2016).

Опрацьовується в Комітеті з питань податкової та митної політики.

13

Внесення до нормативно-правових актів змін з метою недопущення випадків дублювання інформації, що надається на запит органів Антимонопольного комітету, та обмеження надання періодичної інформації на запити лише за дорученням Антимонопольного комітету

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Антимонопольний комітет України” щодо діяльності адміністративної колегії”

IV квартал 2016 р.

Антимонопольний комітет

Виконано

 

АМК: 07.02.2019 Верховною Радою України прийнято розроблений народними депутатами Пташник В.Ю. та іншими Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» (реєстраційний номер 6746), який станом на 25.03.2019 направлено на підпис Президенту України. Президентом України до Закону 25.03.2019 надано пропозиції. 14.05.2019 вручено висновок з підтримкою пропозицій Президента України.

14

Скасування передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, а також запровадження відповідальності за випуск на лінію транспортних засобів, які не пройшли щозмінного огляду

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу”

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури

Виконано

 

Мінінфраструктури:У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу» (реєстр. № 7386 від 08.12.17), внесеного народними депутатами України Корчиком В.А. та іншими. 02.04.2018 Мінінфраструктури подано ряд зауважень та пропозицій до проекту. На сьогодні триває їх обговорення. Запропоновано перенести строк виконання на 2019 рік.

15

Приведення наказу Комітету медичної та мікробіологічної промисловості від 2 квітня 1999 р. № 41 “Про затвердження Інструкції про порядок придбання сировини, що містить наркотичні і психотропні речовини, прекурсорів, виробництва наркотичних і психотропних засобів, здійснення їх обліку, зберігання, перевезення, пересилання і збуту”, зареєстрованого в Мін’юсті 3 червня 1999 р. за № 344/3637, у відповідність з вимогами Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”

внесення змін до наказу Комітету медичної та мікробіологічної промисловості від 2 квітня 1999 р. № 41

IV квартал 2016 р.

МОЗ, Мінекономрозвитку, ДРС

Не виконано

 

ДРС: Інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

16

Приведення положень Закону України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” у відповідність з положеннями Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” щодо надання дозволу на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання"

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру шляхом розширення сфери застосування декларативного принципу” (реєстраційний номер 4131-1)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку, МОЗ, ДРС

Не виконується

 

Мінекономрозвитку, ДРС: Законопроект знаходиться на ознайомленні у Комітеті з питань промислової політики та підприємництва з 10.03.2016.

Включено до порядку денного 07.02.2018.

 

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 761”

протягом трьох місяців після прийняття Закону

МОЗ, Держпродспоживслужба, Мінекономрозвитку, ДРС

Не виконано

 

МОЗ: У зв’язку з тим, що залишається чиною позиція 53 Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» - підстави для скасування постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 761 та використання заходу Плану на сьогодні відсутні.

Пропонується внести зміни до Плану заходів, вилучивши його 16 пункт, або привести у відповідність найменування завдання та заходу для виконання цього пункту.

ДРС: Реалізація можлива після набуття чинності законопроектом - реєстраційний номер 4131-1. Законопроект передбачає вдосконалення механізму здійснення певних дій щодо провадження господарської діяльності або провадження окремих видів господарської діяльності за декларативним принципом та розширення сфери застосування декларативного принципу.

 

17

Скасування ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікацій та впровадження заявницького принципу провадження такої діяльності

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заявницького принципу провадження діяльності у сфері телекомунікацій”

I квартал 2017 р.

НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінекономрозвитку, ДРС

Виконано

 

НКРЗІ: Розгляд проекту Закону України «Про електронні комунікації» (реєстраційний номер 3549-1) 07.02.2019 відкладено.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.04.2018 № 252-р «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності», яким внесено зміни до пункту.

Адміністрація Держспецзв’язку: 04.07.2018 законопроект № 3549-1 включено до порядку денного 8-ї сесії ВРУ, але на пленарних засіданнях не розглянуто.

18

Скасування необхідності одержання дозволів на впровадження митної брокерської діяльності

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України” щодо дерегуляції певних видів господарської діяльності, контроль за провадженням яких здійснюється органами доходів і зборів”

I квартал 2017 р.

Мінфін, ДФС, Мінекономрозвитку, ДРС

Виконано

 

ДРС: У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України від 27.10.2017 № 7241 «Про внесення змін до Митного кодексу України» Міністерством фінансів направлено на розгляд Кабінету Міністрів України.

18.09.2018 законопроект повернуто на доопрацювання ініціатору внесення.

19

Визначення умов, відповідно до яких проведення вертикальних узгоджених дій суб’єктів господарювання стосовно постачання та використання товарів дозволяється (не потребує дозволу органів Антимонопольного комітету)

прийняття нормативно-правового акта Антимонопольного комітету щодо затвердження типових вимог до вертикальних узгоджених дій суб’єктів господарювання стосовно постачання та використання товарів

IІІ квартал 2017 р.

Антимонопольний комітет, ДРС

 

Виконано

 

АМК: Прийнято розпорядження АМК від 12.10.2017 № 10-рп «Про затвердження Типових вимог до вертикальних узгоджених дій суб’єктів господарювання та внесення змін до Типових вимог до узгоджених дій суб’єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України», що зареєстровано у Мінюсті 09.11.2017 за № 1364/31232; 1365/31233.

20

Надання юридичним особам-нерезидентам права відкривати рахунки у банках України

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” щодо створення умов для функціонування в Україні міжнародних систем інтернет-розрахунків”

II квартал 2017 р.

Національний банк (за згодою), Мінфін

Виконано

 

Національний банк України:

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких актів України щодо регулювання переказу коштів» подано до Верховної Ради України (реєстраційний номер 5361 від 04.11.2016).

21

Спрощення процедур працевлаштування іноземців та осіб без громадянства

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2013 р. № 437”

IV квартал 2016 р.

Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінсоцполітики:Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 28 «Про внесення змін до Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства».

22

Спрощення процедури організації та контролю за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів шляхом:

затвердження наказу МВС “Про внесення змін до наказу МВС від 7 грудня 2009 р. № 515 “Інструкція про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія", зареєстрованого в Мін"юсті 22 січня 2010 р. за № 72/17367

I квартал 2017 р.

МВС, Мінінфраструктури, МОН

Виконано

 

МВС: Створено реєстр закладів з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, який є складовою частиною Єдиного державного реєстру МВС.

 

усунення обмеження щодо комплектації кандидатів у водії в групи чисельністю від 10 до 30 осіб;

.

       

МВС: реалізовано до затвердження Плану заходів шляхом прийняття наказів МВС від 27.04.2016 № 325 «Про внесення змін до наказу МВС від 07 грудня 2009 року № 515» та від 23.05.2016 № 408 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України», які на сьогодні додаткових змін не потребують);

 

заміни форми подачі ряду документів з текстової на електронну;

.

.

.

   

МВС:* реалізовано до затвердження Плану заходів шляхом прийняття наказів МВС від 27.04.2016 № 325 «Про внесення змін до наказу МВС від 07 грудня 2009 року № 515» та від 23.05.2016 № 408 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України», які на сьогодні додаткових змін не потребують);

 

анулювання форми свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв як бланку сурової звітності;

.

.

.

   

МВС:* реалізовано до затвердження Плану шляхом прийняття наказів МВС від 27.04.2016 № 325 «Про внесення змін до наказу МВС від 07 грудня 2009 року № 515» та від 23.05.2016 № 408 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України», які на сьогодні додаткових змін не потребують);

 

встановлення вільного доступу громадян до реєстру таких закладів.

.

.

.

   

МВС: створено реєстр закладів з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв, який є складовою частиною Єдиного державного реєстру МВС. На теперішній час інформацію про такі заклади розміщено у вільному доступі на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС в розділі «Автошколи» ( містить дані про найменування організації, категорії навчання, адресу закладу, адресу розташування класів для навчання, контактні дані, термін дії сертифіката про державну акредитацію).

 

Спрощення процедури здобуття права керування для осіб, які закінчили заклад освіти, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти у регіональних сервісних центрах МВС, на підставі документів про професійно-технічну освіту державного зразка (диплом кваліфікованого робітника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації)

.

.

.

Виконано

 

МВС: з метою вдосконалення законодавства в частині усунення прогалин у законодавстві щодо порядку видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами МВС України підготовлено та внесено на розгляд Уряду проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», зокрема до Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.05.2009 № 487. 03.04.2019 на засідання Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою зокрема спрощується процедура здобуття права на керування транспортними засобами для осіб, які закінчили заклад освіти, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної(професійно-технічної) освіти.

23

Скасування сертифікації (підтвердження кваліфікації) персоналу з неруйнівного контролю за І-1ПАОП 0.00.-1.63-13 “Правил сертифікації фахівців з неруйнівного контролю”

визнання таким, що втратив чинність, наказу МНС від 10 грудня 2012 р. № 1387 “Про затвердження Правил сертифікації фахівців з неруйнівного контролю”, зареєстрованого в Мін’юсті 2 січня 2013 р. за № 10/22542

IV квартал 2016 р.

МВС, Мінсоцполітики, Держпраці

Не виконано*

 

ДСНС: наказ МНС від 10.12.2012 № 1387 «Про затвердження Правил сертифікації фахівців з неруйнівного контролю», зареєстрований у Мінюсті 02.01.2013 № 10/22542, розроблений Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України, яка на час державної реєстрації була структурним підрозділом МНС. Відповідно до постанови КМУ від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» утворено Державну службу України з питань праці в результаті реорганізації шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці, а також передачі Держсанепідслужбою функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці та дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників. ДСНС вважає, що зазначене питання належить до компетенції Держпраці.

24

Приведення у відповідність з кращими європейськими практиками процедури розміщення вивісок та інших засобів самоідентифікації суб’єктів підприємницької діяльності

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами)” (реєстраційний номер 2702)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку, ДРС

Не виконано

 

Мінекономрозвитку: На розгляді Верховної Ради України знаходяться два законопроекти №№ 2702 від 22.04.2015 та 2702-1 від 24.04.2015, якими планується вирішити порушене завдання.

ДРС: 01.03.2018 проекти законів №№ 2702 та 2702-1 не прийнято Верховною Радою України.

25

Спрощення провадження господарської діяльності операторами телекомунікацій в частині скасування обов’язковості отримання санітарного паспорта

внесення змін до наказу МОЗ від 1 серпня 1996 р. № 239 “Про затвердження державних санітарних правил та норм”, зареєстрованого в Мін’юсті 29 серпня 1996 р. за № 488/1513

IV квартал 2016 р.

МОЗ

 

Виконано

 


МОЗ: Наказ МОЗ України від 13.03.2017 № 266 «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16.05.2017 за № 625/30493.

26

Спрощення видачі одноразових дозволів на захід до річкових портів України суден під іноземними прапорами

внесення змін до наказу Мінінфраструктури від 9 листопада річковими внутрішніми водними шляхами 2012 р. № 665 “Про затвердження Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах”, зареєстрованого в Мін’юсті 28 листопада 2012 р. за № 1993/22305

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури, ДРС

Не виконано

 

Мінінфраструктури: Наказом Мінінфраструктури від 09.03.2017 № 93 «Про внесення змін до Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах» спрощено видачу відповідних дозволів.

Крім того, на розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (реєстраційний номер 2475а від 04.08.2015), внесений народними депутатами України.

У разі його прийняття буде вжито заходів щодо приведення власних нормативно-правових актів відповідно до вимог Закону, зокрема, внесення змін до наказу Мінінфраструктури від 09.11.2012 № 665.

Законопроект очікує розгляду Комітетом з питань транспорту.

27

Скасування плати за розведення та або/підіймання ферм мостів

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 р. № 457”

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури

Не виконано

 

Мінінфраструктури: листом від 02.05.18 3 1340/27/14-18 внесено на розгляд Уряду проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Статуту залізниць України», яким передбачено внесення змін до пункту 99 Статуту залізниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998, а саме передбачено, що володільці підйомних мостів зобов’язані розводити і підіймати їх прогони для пропуску суден безоплатно за власний рахунок.

За результатами засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 07.06.2018 № 22 проект акта відхилено. Пропонується зняти з контролю виконання пункту як такого, що виконаний.

28

Скасування плати за шлюзування для суден, зобов’язання гідроенергетичних електростанцій утримувати шлюзові господарства

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо обов’язку утримання шлюзів гідроенергетичними електростанціями, а також визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1999 р. № 236

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури

Не виконано

 

Мінінфраструктури: розроблено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України щодо обов’язку утримання шлюзів гідроенергетичними електростанціями, а також визнання такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 22.02.1999 року № 236, який на цей яас опрацьовується структурними підрозділами апарату Мінінфраструктури.

Слід зазначити, що Міненерговугілля не погоджується з передачею шлюзів на баланс ПАТ «Укренерго» мотивуючи тим, що такий вид діяльності не відноситься до основної господарської діяльності ПАТ «Укренерго». У той же час , на сьогодні питання утримання та фінансування шлюзового господарства енергогенеруючими компаніями законодавчо не врегульовано. Це є основним проблемним питанням, пов’язаним з передачею на утримання шлюзового господарства.

Відповідно до позиції Мінінфраструктури, виконання зазначеного пункту можливе після прийняття проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (реєстраційний номер 2475а від 04.08.2015).

В доопрацьованій редакції законопроекту реєстраційний номер 2475а від 08.06.2017, статтею 14 передбачено, що витрати на утримання, ремонт, реконструкцію і охорону судноплавних гідротехнічних споруд, а також витрати на використання цих споруд для пропуску суден покладається на власників гідроелектротехнічних споруд.

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 20.02.2017 № 4398/1/1-17 погоджено перенесення терміну виконання доручення щодо передачі шлюзового господарства на баланс енергогенеруючих компаній до прийняття Закону України «Про внутрішній водний транспорт» та законодавчого врегулювання питання утримання шлюзів такими компаніями. Запропоновано термін виконання цього пункту - 2019 рік

29

Зниження тарифів на послуги річкових лоцманів з лоцманського проведення судна річковими внутрішніми водними шляхами

внесення змін до наказу Мінінфраструктури від 3 грудня 2013 р. № 965 “Про затвердження Тарифів на послуги із забезпечення лоцманського проведення суден”, зареєстрованого в Мін’юсті 18 грудня 2013 р. за № 2138/24670

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури

Не виконано*

 

Мінінфраструктури: На сьогодні тарифи на лоцманські послуги на ВВШ України є вільними.

На сьогодні тарифи на послуги річкових лоцманів з лоцманського проведення судна річковими внутрішніми водними шляхами не регулюються.

Регулюються виключно тарифи на послуги із забезпечення лоцманського проведення суден, які справляються у морських портах і морських терміналах. Враховуючи вищевикладене, оскільки тарифи на послуги річкових лоцманів з лоцманського проведення судна річковими внутрішніми водними шляхами не регулюються, ставити питання про їх дерегуляцію неможливо.

На підставі вищенаведеного, Мінінфраструктури листом від 19.01.2017 № 344/27/10-17 звернулось до Кабінету Міністрів України пункт 29 зняти з контролю.

30

Демонополізація ринку послуг з лоцманського проведення суден річковими внутрішніми водними шляхами, подальша лібералізація такого ринку, визначення на річкових внутрішніх водних шляхах ділянок (районів) обов’язкового лоцманського проведення

затвердження наказу Мінінфраструктури “Про затвердження Положення про державних річкових лоцманів та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту України від 14 січня 2002 р. № 11 “Про затвердження Положення про державних річкових лоцманів”, зареєстрованого в Мін’юсті 1 лютого 2002 р. за № 91/6379

I квартал 2017 р.

Мінінфраструктури

Не виконано

 

Мінінфраструктури: Зазначене питання передбачено у проекті Закону України «Про внутрішній водний транспорт» (реєстраційний № 2475а від 04.08.2015). Доопрацьована редакція законопроекту від 08.06.2017 передбачає, що лоцманське проведення суден на річкових водних шляхах має на меті забезпечення безпеки судноплавства і здійснюється річковими лоцманами. За результатами розгляду на засіданні Верховної Ради України 27.02.18, проект Законопроект № 2475а було направлено на доопрацювання профільному комітету. Затвердження нового Положення про державних лоцманів та можливість надання лоцманських послуг на внутрішніх водних шляхах компаніям недержавної форми власності може негативно вплинути на безпеку судноплавства внутрішніми водними шляхами. У такому випадку досить імовірним є ризик погіршення якості надання лоцманських послуг і, як наслідок, збільшення кількості аварійних подій на внутрішніх водних шляхах, оскільки комерційна вигода переважатиме над безпекою та відповідальністю. До того ж на сьогодні законодавством чітко не визначено (або частково визначено) такі питання, як: обов"язки річкових лоцманів; повноваження та розмежування функцій річкових лоцманів і капітана судна; відповідальність за аварійну подію; умови перебування річкових лоцманів на судні тощо.

Отже, в умовах непрозорого та нечіткого правового поля скасування зазначеного наказу Мінінфраструктури може призвести до серйозних наслідків і негативно вплинути на розвиток внутрішніх водних шляхів у цілому. На цей час у Верховній Раді України зареєстровано доопрацьований проект Закону "Про внутрішній водний транспорт" (реєстр. номер 2475-а-д від 09.07.2018) внесений народними депутатами, яким повністю врегульовано питання демонополізації послуг річкових лоцманів. Також сформовано правове поле для майбутньої діяльності лоцманських компаній недержавної форми власності.

Пропонується перенести термін виконання вказаного пункту на 2019 рік.

31

Удосконалення положень Державних санітарних правил і норм шляхом скасування, гармонізації з нормами ЄС, усунення дублювання вимог Державних санітарних правил і норм та Державних будівельних норм

внесення змін до відповідних Державних санітарних правил і норм

III квартал 2017 р.

МОЗ, Мінрегіон

Не виконано

 

МОЗ:Проводиться робота щодо усунення дублювання вимог з Державними будівельними нормами та щодо перегляду нормативно-правових актів стосовно удосконалення: Державних санітарних правил та норм; принципів та вимог до безпечності та якості харчових продуктів, їх державної реєстрації, положень про спеціальні санітарно-карантинні підрозділи; проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

ДРС: Інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

32

Удосконалення положень Державних будівельних норм шляхом скасування, гармонізації з нормами ЄС, усунення дублювання вимог Державних будівельних норм та Державних санітарних правил і норм

внесення змін до відповідних Державних будівельних норм

III квартал 2017 р.

Мінрегіон, МОЗ

Не виконано

 

Мінрегіон: У 2018 р. Мінрегіоном прийнято 3 накази, що стосуються затвердження Державних будівельних норм та 1 наказ, що стосується затвердження змін Державних будівельних норм.

33

Спрощення доступу до оренди державного та комунального майна і впровадження ринкового механізму ціноутворення

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до оренди державного та комунального майна”

II квартал 2017 р.

Фонд державного майна, Мінекономрозвитку

Виконано

 

ФДМУ: Проект Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (у новій редакції) подано до Кабінету Міністрів України.

34

Скорочення видів діяльності, що підлягають ліцензуванню

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”

IУ квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку, ДРС

Не виконано

 

Мінекономрозвитку: У Верховній Раді України зареєстровано законопроект реєстраційний номер 10135, який опрацьовується в комітеті з 12.03.2019

 

35

Спрощення процедури проходження медичних оглядів на використання зброї

внесення змін до наказу МОЗ від 20 жовтня 1999 р. № 252 “Про затвердження Порядку видачі медичної довідки для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи”, зареєстрованого в Мін’юсті 5 листопада 1999 р. за № 768/4061, в частині скасування вимоги щодо визначення переліку відповідних закладів наказами МОЗ та його територіальними управліннями обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій

IV квартал 2016 р.

МОЗ, ДРС

Не виконано

 

МОЗ: Станом на 01.03.2017 розроблено проект наказу «Про удосконалення медичних оглядів певних категорій осіб», який передбачає, поряд із внесенням відповідних змін до нормативно-правових актів, затвердження порядку ведення електронних баз даних зазначених медичних оглядів. Проект знаходиться на погоджені у структурних підрозділах МОЗ України.

ДРС: Інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

36

Упорядкування нормативно-правового регулювання питань розроблення та затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин

внесення змін до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 15 грудня 1994 р. № 116 “Про затвердження Інструкції про порядок розробки та затвердження гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти із зворотними водами”, зареєстрованого в Мін’юсті 22 грудня 1994 р. за № 313/523

IV квартал 2016 р.

Мінприроди, Держекоінспекція

Не виконано

 

Мінприроди: Мінприроди розробляється проект наказу «Про внесення змін до наказу від 15.12.1994 № 116), який надіслано на опрацювання та погодження до Держводагентства

37

Скасування не передбачених Законом України “Про відходи” вимог обов’язкового погодження суб’єктами господарювання у сфері поводження з відходами реєстрових карток об’єктів утворення відходів

внесення змін до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки від 17 лютого 1999 р. № 41 “Про затвердження форми реєстрової картки об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкції щодо її складання”, зареєстрованого в Мін’юсті 18 березня 1999 р. за № 169/3462

IV квартал 2016 р.

Мінприроди

Не виконано

 

Мінприроди:

З метою приведення у відповідність Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14 січня 1999 р. № 12 та Інструкції щодо складання реєстрових карт об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 17 лютого 1999 № 41, відповідно до чинного законодавства України та Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.2015 № 32, прийнято наказ Мінприроди від 25.01.2016 № 25 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України щодо поводження з відходами» зареєстрований в Мінюсті 29 березня 2016 р. за № 470/28600.

Саме ці об’єкти утворення, оброблення та утилізації відходів складають територіальну інфраструктуру поводження з відходами будь-якого регіону, а без опису цієї інфраструктури, її реєстрації, актуалізації інформації по об’єктах інфраструктури неможливо ані управляти, ані контролювати поводження з відходами як регіоні, та і в країні в цілому. Скасування наказу Мінекобезпеки від 17.02.1999 № 41 призведе до неможливості виконання або створить значні складності з виконанням місцевими органами влади своїх повноважень, визначених пунктами «е», «и», «і», «ї», «й», «к», «п» статті 20 Закону України «Про відходи».

38

Скасування необхідності погодження Плану локалізації і ліквідації аварій на об’єктах підвищеної небезпеки центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”

I квартал 2017 р.

МВС, ДСНС, ДРС

Виконано

 

 

ДСНС: Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування необхідності погодження плану локалізації та ліквідації аварій на об’єктах підвищеної небезпеки» 20.10.2017 зареєстровано у Верховній Раді України (реєстраційний номер 7222) та 16.01.2018 вручено подання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Спрощення умов провадження підприємницької діяльності у будівельній галузі

39

Недопущення обмеження дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у разі розроблення, оновлення чи внесення змін до містобудівної документації

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення містобудівної діяльності” (реєстраційний номер 4585)

до прийняття Закону

Мінрегіон

Виконано

 

Мінрегіон: 03.10.2017 Урядом відкликано проект Закону, оскільки Законом України від 17.01.2017 № 1817-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівного законодавства» внесено зміни, зокрема до частини восьмої статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якими визначено виключний перелік підстав для скасування містобудівних умов та обмежень.

40

Демонополізація та дерегуляція потенційно конкурентних ринків житлово-комунальних послуг та їх розвиток, забезпечення доступу до них нових учасників, зокрема реалізація ринкових засад у сфері управління (обслуговування та утримання) багатоквартирних будинків, припинення державного регулювання цін на послуги з управління багатоквартирним будинком (встановлення цін за домовленістю сторін), спрощення процедури укладення договорів про надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирних будинках

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про житлово-комунальні послуги” (реєстраційний номер 1581-д)

до прийняття Закону

Мінрегіон

Виконано

 

Мінрегіон, ДРС: 06.12.2017 Закон від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» підписано Президентом України.

41

Запровадження єдиних вимог до технологічних регламентів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питної води та питного водопостачання”

IV кв. 2016 р.

Мінрегіон

Виконано

 

Мінрегіон: Листом Мінрегіону від 19.09.2017 №12/20-9-2384 законопроект подано на розгляд до Кабінету Міністрів України.

ДРС: 14.05.2018 зареєстровано у верховній Раді України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питної води та питного водопостачання" (реєстраційний номер 8347).

42

Спрощення доступу до інформації щодо забудови територій

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо необхідності оприлюднення на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території та змін до них, а також щодо встановлення строку, протягом якого органи місцевого самоврядування повинні забезпечити оприлюднення на офіційних веб-сайтах генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території”

II квартал 2017 р.

Мінрегіон

Виконано

 

Мінрегіон: Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (від 21.04.2017 р. № 6403), спрямований на удосконалення містобудівної сфери, зокрема врегулювання питання зонування територій.

ДРС: 16.11.2017 проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності " (реєстраційний номер 6403) прийнято у першому читанні.

 

Удосконалення процедури державного нагляду (контролю) за регулюванням господарської діяльності

43

Зменшення кількості органів державного нагляду (контролю) та їх функцій

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проектів положень про центральні органи виконавчої влади з урахуванням схеми спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442

IV квартал 2016 р.

міністерства інші центральні органи виконавчої влади

Не виконано

 

ДРС: Всіма контролюючими органами здійснюються заходи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. № 442:

За інформацією ЦОВВ внесено зміни або затверджено Положення про: Мінрегіон, Державне агентство з питань електронного урядування, Державну службу України з безпеки на транспорті, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, Державне агентство України з питань Донбасу, ДІНЗ, Держгеокадастру, Держлікслужба, Державне агентство лісових ресурсів України, Пенсійний фонд, Держгеокадастр, Держпраці, Держатомрегулювання, Державну інспекцію ядерного регулювання, Держпродспоживслужба, Держархбудінспекцію, Державну служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ДФІ, Міненерговугілля, ДСНС, Мінагрополітики, Мінінфраструктури.

Виконується наступними міністерствами та центральними органами виконавчої влади: Мінагрополітики, Держрибагенством, Держекоінспекція, Нацкомфінпослуг, Держархів, Держлікслужба, , Міненерговугілля, Держгеонагляд.

ДФС:

На розгляді Верховної Ради України подано законопроект, 2177а, метою якого є суттєве зменшення кількості органів ДФС. Якщо на сьогодні кількість юридичних осіб у ДФС 370, то після прийняття цього законопроекту їх буде 25 по всій Україні, який на даний час знаходиться на розгляді в комітетах ВРУ.

44

Установлення на законодавчому рівні вимоги щодо необхідності розміщення на офіційних веб-сайтах органів державного нагляду (контролю) тексту нормативно-правових актів, дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), створення інтегрованої бази даних органів державного нагляду (контролю), що містить інформацію про проведені перевірки суб’єктів господарювання

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)” (реєстраційний номер 2531а)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку

 

Виконано

 

Мінекономрозвитку, ДРС:

Завдання вирішується Законом України від 03.11.2016 № 1726 "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду".

Прийнято Закони України: від 03.11.2016 № 1727 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» та від 03.11.2016 № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

45

Перегляд діючих та розроблення нових критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проектів актів Кабінету Міністрів України щодо затвердження або внесення змін до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності

IV квартал 2016 р.

органи державного нагляду (контролю)

Не виконано

 

На сьогодні виконано наступними міністерствами та центральними органами виконавчої влади:

Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Мінфін, МОЗ, Мінприроди, Мінрегіон, Адміністрація Держспецзв’язку, МОЗ, МОН, ПФУ, Дежгеонадра, ДСНС, Держпраці, Держекоінспекція, НКРЕКП, Держатомрегулювання, Держархбудінспекція, Держенергонагляд, Держветфітослужба, Державна інспекція з безпеки на морському та річковому транспорті, Держгірпромнагляд, Укрдержархів, Держпродспоживслужба, Держгеокадастр.

Перегляд діючих та розроблення нових критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності повинен бути ще проведений 31 державними органами.

Проводиться відповідна робота щодо розробки та погодження відповідних проектів постанов Кабінету Міністрів України: Мінкультури, ДСІВ, Міненерговугіллям, Мінекономрозитку, Держземагентство, Мінсоцполітики, Держлікслужба, ДІНЗ, та Нацкомфінпослуг.

 

46

Скасування вимог обов’язкового обладнання підприємствами, установами, організаціями електрощитів, групових електрощитів автономними системами пожежогасіння

внесення змін до наказу МВС від 30 грудня 2014 р. № 1417 “Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні”, зареєстрованого в Мін’юсті 5 березня 2015 р. за № 252/26697

IV квартал 2016 р.

МВС, ДСНС

Виконано

 

ДСНС: Наказом МВС від 15.08.2016 № 810, який зареєстровано в Мін’юсті 07.09.2016 за № 1222/29352, внесено відповідні зміни до Правил пожежної безпеки в Україні.

47

Забезпечення реалізації прав осіб, які беруть участь у розгляді справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

розроблення та подання Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про захист економічної конкуренції”

IV квартал 2016 р.

Антимонопольний комітет

Виконано

 

АМК: 07.02.2019 Верховною Радою України прийнято розроблений народними депутатами України Пташник В.Ю. та іншими Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» (реєстраційний номер 6746), який станом на 01.03.2019 направлено на підпис Президенту України. Президентом України до закону 25.03.2019 надано пропозиції. 14.05.2019 вручено висновок з підтримкою пропозицій Президента України.

Законопроект готується на розгляд з вето Президента України.

48

Скасування вимог обов’язкової реєстрації підіймальних споруд (вантажопідіймальних кранів та машин, ліфтів, ескалаторів, канатних доріг, підйомників, фунікулерів тощо), парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води в територіальних органах Держпраці

внесення змін до нормативно-правових актів з питань охорони праці щодо реєстрації підіймальних споруд (вантажопідіймальних кранів та машин, ліфтів, ескалаторів, канатних доріг, підйомників, фунікулерів тощо), парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води суб’єктами господарювання

IV квартал 2016 р.

Мінсоцполітики, Держпраці

Не виконано

 

Мінсоцполітики, Держпраці:На заміну скасованих розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 166-р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади», підписано наказ Мінсоцполітики від 19.01.2018 № 62 «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв ї відповідного обладнання» та від 05.03.2018 № 333 «Про затвердження Правил експлуатації обладнання, що працює під тиском». Затверджено наказ Держпраці від 27.08.18 № 1220 «Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів».

Планується у 2019 році розробити проект наказу Мінсоцполітики "Про затвердження Правил охорони праці під час експлуатації ліфтів".

49

Актуалізація списку заборон на імпорт в Україну об’єктів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду

перегляд діючих заборон на імпорт в Україну об’єктів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Держпродспоживслужба

Виконано

 

Мінагрополітики, Держпродспоживслужба: Здійснюється перегляд заборон на імпорт в Україну об’єктів ветеринарно-санітарного контролю на нагляду згідно офіційного повідомлення Міжнародного епізоотичного бюро.

Актуалізований список заборон на імпорт в Україну об’єктів ветеринарного – санітарного контролю розміщено на сайті Держпродспоживслужби України.

50

Усунення дублювання функцій державного нагляду (контролю) у сфері надрокористування

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96”

IV квартал 2016 р..

Мінсоцполітики, Мінприроди, Держгеонадра, Держпраці

Виконано

 

Мінсоцполітики, Держпраці: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 630. щодо внесення змін до Положення про Державну службу України з питань праці, яким приведено у відповідність до законодавства зазначене Положення, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96.

51

Скасування обмеження обсягу фінансування, що виділяється потенційно небезпечними об’єктами та об’єктами підвищеної небезпеки для проведення необхідних заходів цивільного захисту

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України”

I квартал 2019 р.

МВС, ДСНС

Виконано

 

ДСНС: Робочою групою з питань реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій та удосконалення нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту» (далі – законопроект). Здійснюється супровід та листом ДСНС від 27.12.2018 № 01-19839/08-до Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи. Листом МВС від 29.03.2019 № 4374/01/35-2019 законопроект з урахуванням висновку Міністерства юстиції України направлено до Кабінету Міністрів України.

.

.

.

.

.

.

 

.

Розширення можливостей суб’єктів господарювання щодо участі у наданні публічних послуг

53

Надання права проведення профілактичних наркологічних оглядів суб’єктами господарювання усіх форм власності

внесення змін до наказу МОЗ від 28 листопада 1997 р. № 339 “Про вдосконалення системи профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів та обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів”, зареєстрованого в Мін’юсті 11 грудня 1997 р. за № 586/2390

IV квартал 2016 р.

МОЗ

Виконано

 

МОЗ: наказ «Про внесення змін до наказів Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.2002 року № 12 та від 28.11.1997 №339» зареєстровано вустановленому законодавством порядку у Міністерства юстиції України за № 233/31685 від 26.02.2018 р.

54

Надання права проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів суб’єктами господарювання усіх форм власності

внесення змін до наказу МОЗ від 17 січня 2002 р. № 12 “Про затвердження Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів”, зареєстрованого в Мін’юсті 1 лютого 2002 р. за № 94/6382

IV квартал 2016 р.

МОЗ

Виконано

 

МОЗ: наказ «Про внесення змін до наказів Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.2002 року № 12 та від 28.11.1997 №339» зареєстровано вустановленому законодавством порядку у Міністерства юстиції України за № 233/31685 від 26.02.2018 р.

55

Надання права проведення попереднього (періодичного) медичного огляду усім закладам охорони здоров’я, що мають відповідні умови для їх проведення

внесення змін до наказу МОЗ від 21 травня 2007 р. № 246 “Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій”, зареєстрованого в Мін’юсті 23 липня 2007 р. за № 846/14113

IV квартал 2016 р.

МОЗ

Не виконано

 

МОЗ: Розроблено проект наказу «Про удосконалення медичних оглядів певних категорій осіб», який передбачає, поряд із внесенням відповідних змін до нормативно-правових актів, затвердження порядку ведення електронних баз даних зазначених медичних оглядів.

ДРС: Інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

56

Надання права проведення медичного огляду моряків та видачі медичних свідоцтв морякам суб’єктами господарювання усіх форм власності

внесення змін до пункту 3 Правил визначення придатності за станом здоров’я осіб для роботи на суднах, затверджених наказом МОЗ від 19 листопада 1996 р. № 347, зареєстрованим в Мін’юсті 3 квітня 1997 р. за № 108/1912

IV квартал 2016 р.

МОЗ

Виконано

 

ДРС: Затверджено наказ МОЗ від 05.04.2018 № 627 «Про затвердження Переліку закладів охорони здоров`я, голів комісій та заступників голів комісій, що мають право проводити медичні огляди моряків». Інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

57

Розвиток саморегулювання бізнесу

1) розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про Стратегію розвитку професійного самоврядування в Україні”

IУ квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку, Мін’юст

Виконано

 

Мінекономрозвитку:Прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.05.18 № 308 «Про схвалення Концепції реформування інституту саморегулювання в Україні».

2) розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про саморегулівні організації”

IУ квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку, Мін’юст

 

Не виконано

 

Мінекономрозвитку:

Принято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.08.18 № 598-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції реформування інституту саморегулювання в Україні», до якого включено питання розробки законопроекту.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.08.18 № 598-р пункт 57 виключено.

.

.

.

.

.

.

 

.

59

Надання суб’єктам господарювання доступу до ринку послуг у сфері освіти шляхом запровадження принципу “гроші ходять за особою”

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів” щодо лібералізації ринку послуг у сфері освіти

II квартал 2017 р.

МОН

Виконано

 

МОН: Верховною Радою України прийнято Закон України від 5 вересня 2017 № 2145-VIII «Про освіту», яким закріплено принцип «гроши ходять за особою».

60

Надання суб’єктам господарювання доступу до ринку медичних послуг шляхом запровадження принципу “гроші ходять за пацієнтом”

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів” щодо лібералізації ринку медичних послуг

II квартал 2017 р.

МОЗ

Виконано

 

МОЗ: у пакет медреформи входять два законопроекти - реєстраційні номери 6327 та 6329. Верховною Радою України прийнято Закон України від 19.10.2017 № 2168-VIII "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення". Разом з тим, законопроект реєстраційний номер 6329 щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України із зазначеного питання Верховною Радою України не прийнято.

Спрощення умов провадження підприємницької діяльності у нафтогазовій галузі, надрокористуванні та електроенергетиці

61

Розмежування повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідній сфері

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг” (реєстраційний номер 2966-д)

до прийняття Закону

Міненерговугілля

Виконано*

 

Міненерговугілля: прийнято Закон України від 22.09.2016 № 1540-VIII «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

62

Запровадження системи стимулюючого тарифоутворення

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо переходу до використання альтернативних видів палива та переходу суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері теплопостачання, до стимулюючого регулювання” (реєстраційний номер 4937)

до прийняття Закону

НКРЕКП (за згодою), Мінрегіон

Не виконано

 

НКРЕКП: На сьогоднішній день всі необхідні питання щодо запровадження стимулювання заміщення природного газу при виробництві теплової енергії шляхом введення окремого порядку формування тарифів на теплову енергію, що вироблялась без використання природного газу, а також забезпечення переходу суб»єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, зокрема у сфері теплопостачання, врегульовано прийнятим Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії», що зареєстрований 21.03.17за № 1959. У зв’язку з чим НКРЕКП звернулось до Кабінету Міністрів України листом від 23.01.18 № 690/15.4/7-18 щодо виключення законопроекту № 4937 зі списку урядових законопроектів, що потребують першочергового прийняття.

ДРС: 20.03.2018 законопроект знято Верховною Радою України з розгляду.

63

Запровадження спрощеного цифрового доступу в режимі реального часу до “вторинної геологічної інформації”

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 1995 р. № 423”

IV квартал 2016 р.

Мінприроди

Не виконано

 

Мінприроди: розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розпорядження геологічною інформацією». У зв’язку з тим, що вказаним проектом пропонується визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 13.06.1995 № 423 «Про затвердження Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією», внесення до неї змін Мінприроди вважає не доцільним. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розпорядження геологічною інформацією, внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 13.06.1995 № 423» надіслано на розгляд Уряду листом Мінприроди від 15.05.2018 №5/4-11/4838-18.

ДРС: 07.11. 2018 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 939 «Питання розпорядження геологічною інформацією», якою:

- визнано такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.1995 № 423 «Про затвердження Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією;

- Мінприроди передбачено у тримісячний строк з набрання чинності цією постановою забезпечити у встановленому порядку затвердження порядку оцифрування геологічної інформації.

64

Прийняття у новій редакції Кодексу України про надра, якою передбачатиметься визначення понять “функції оператора”, “договірне спільне підприємство”, “механізм передачі спеціальних дозволів”, “концепт мінімальної робочої програми та мінімального робочого зобов’язання”, “обов’язковість регулювання специфіки видобування нетрадиційних вуглеводнів”, а також регулювання питання оприлюднення геологічної інформації щодо стратегічних ресурсів, зокрема нафти і газу, в межах, передбачених законодавством

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України у новій редакції Кодексу України про надра

I квартал 2017 р.

Мінприроди, Держпраці, Держгеонадра, ДРС

Не виконано

 

Мінприроди: Держгеонадра листом від 17.04.2018 направили проект на погодження до Мінприроди.

.

.

.

.

.

.

.

.

66

Прийняття нових гармонізованих з нормами ЄС правил розробки нафтогазових родовищ

затвердження наказу Мінприроди “Про затвердження правил розробки нафтових і нафтогазових родовищ”

IV квартал 2016 р.

Мінприроди, Держгеонадра, Держпраці

Виконано

 

Мінприроди: прийнято наказ від 15.03.2017 №118 “Про затвердження правил розробки нафтових і нафтогазових родовищ”, який зареєстровано у Мінюсті 02.06.2017 № 692/30560.

67

Скасування вимоги щодо ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до статті 8 Закону України “Про альтернативні види палива”

IV квартал 2016 р.

Мінрегіон, Держенергоефективності

Виконано

 

Мінрегіон:

Прийнято Закон України від 01.11.2016 № 1713-VIII “Про внесення змін до статті 8 Закону України “Про альтернативні види палива”, яким скасовано ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів

68

Удосконалення процедури реєстрації нафтогазових свердловин

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі” (реєстраційний номер 3096)

до прийняття Закону

Міненерговугілля, Мінприроди

Виконано

 

Міненерговугілля:

Прийнято Закон України від 01.03.2018 р. № 2314-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі».

69

Встановлення лімітів потужності виробництва теплової та електричної енергії, дотримання яких надаватиме право здійснювати когенераційну діяльність без одержання ліцензії

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу” щодо скасування ліцензування малої когенерації”

I квартал 2017 р.

НКРЕКП (за згодою), Міненерговугілля, Мінрегіон, Держенергоефективності

Виконано

 

НКРЕКП :

вважає за недоцільне внесення відповідних змін до Закону України. Відповідно до Закону України «Про електроенергетику» діяльність з виробництва електричної енергії суб’єктів господарювання без ліцензії дозволяється, якщо величина встановленої потужності чи відпуск електричної енергії менші за показники, визначені в умовах і правилах здійснення господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

При цьому, відповідно до пункту 2.1 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕ від 08.02.1996 № 3 (із змінами), визначено, що ліцензуванню підлягає діяльність суб’єктів підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, які мають у своїй власності чи користуванні обладнання встановленої потужності не менше 5 МВт. Необхідно зазначити, що з 01.09.2017 набули чинності нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджені постановою НКРЕКП від 22.03.2017 № 309, пунктом 1.3 яких передбачено, що діяльність з виробництва електричної енергії суб’єктів господарювання підлягає ліцензуванню, якщо величина встановленої потужності електрогенеруючого обладнання складає 5 МВт та більше. Отже, діяльність з виробництва електричної енергії на малій когенерації (потужність якої менше 5 МВт) не підлягає ліцензуванню. У зв’язку із зазначеним, внесення змін до Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» щодо скасування ліцензування малої когенерації є недоцільним, про що НКРЕКП листом від 20.04.2017 № 4106/13.4/7-17 поінформувала Кабінет Міністрів України. Пропонується пункт 69 вважати виконаним та зняти його з контролю.

Крім того, законопроект про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації (реєстраційний номер 7465), не встановлює будь-яких лімітів потужності виробництва теплової та електричної енергії, дотримання яких надаватиме право здійснювати когенераційну діяльність без одержання ліцензій.

Держенергоефективності: Розроблено проект Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» щодо розвитку високоефективної когенерації, яким запропоновано скасувати ліцензування для когенерації в дрібних масштабах та мікрогенерації, які відповідно до положень Директиви 2012/27/ЄС визнані високоефективними когенераціями. Розроблений законопроект (реєстраційний номер 7465) станом на 13.03.2018 розглядається у Комітеті ВРУ.

Спрощення процедур митного, податкового регулювання господарської діяльності та подання звітності

70

Забезпечення надання суб’єктами господарювання та органами державного нагляду (контролю) до інформаційної системи портового співтовариства в електронному вигляді інформації за формою, затвердженою відповідно до законодавства, яка використовується під час оброблення вантажів у морських портах, замість документів у паперовій формі

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про морські порти України” щодо функціонування інформаційної системи портового співтовариства”

IV квартал 2016 р.

Мінінфраструктури, Мінагрополітики, МОЗ, Мінприроди, ДФС, Держпродспоживслужба, Держекоінспекція

Знято з контролю

 

Мінінфраструктури: на лист від 03.02.2017 №491/21/14-17 Кабінетом Міністрів України підтримано пропозиції щодо зняття з контролю виконання пункту 70 Плану заходів (доручення від 20.02.2017 №4398/1/1-17).

71

Забезпечення подання в електронній формі підрозділами Держпродспоживслужби та Держекоінспекції органам доходів і зборів відомостей про результати здійснення ветеринарного, санітарно-епідеміологічного, фітосанітарного, екологічного контролю, необхідного для митного контролю і митного оформлення підконтрольних товарів

укладення міжвідомчих угод про інформаційне співробітництво

IV квартал 2016 р.

Мінприроди, Мінагрополітики, ДФС, Держпродспоживслужба, Держекоінспекція

Виконано

 

Мінприроди, Держекоінспекція:

З метою вдосконалення механізму взаємодії органів доходів і зборів, державних органів, уповноважених на здійснення санітарно-епідеміологічного, радіологічного та інших видів державного контролю та підприємств за принципом «єдиного вікна», спрощення міжнародної торгівлі, прийнято постанову КМУ від 22.11.2017 № 878 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. № 364». Зазначеною постановою передбачено, зокрема, запровадження обов’язкового застосування інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року.

Разом з цим, з урахуванням практичного досвіду застосування Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації прийнято постанову КМУ від 31.01.2018 № 44 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 1031 і від 25 травня 2016 р. № 364». Таким чином, на сьогодні відповідний інформаційний обмін налагоджений шляхом використання принципу «єдиного вікна».

Мінфін: Мінфін наказом від 25.07.2016 №657 затвердив переліки даних, необхідних для функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів.

Мінприроди: Опрацьовується питання щодо укладення міжвідомчої угоди про інформаційне співробітництво між ДФС та Держекоінспекцією.

72

Спрощення процедури узгодження та визначення порядку оподаткування операцій з електронними грошима

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо вдосконалення оподаткування операцій, пов’язаних з використанням платіжних терміналів, та здійснення контролю за такими операціями” (реєстраційний номер 2448)

до прийняття Закону

Мінфін, ДФС, Мінекономрозвитку

Не виконано

 

Мінфін: Проект закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо вдосконалення оподаткування операцій, пов’язаних з використанням платіжних терміналів, та здійснення контролю за такими операціями»(реєстраційний номер 2448) опрацьовується в Комітетах Верховної Ради України.

73

Оптимізація процедур регулювання зовнішньоекономічної діяльності, зокрема щодо встановлення вичерпного списку підстав для відмови у реєстрації експортних контрактів; часових обмежень для прийняття рішення про реєстрацію експортних контрактів Мінекономрозвитку; введення процедур оскаржень у разі прийняття негативного рішення; встановлення кінцевих строків для перереєстрації експортного контракту на випадок коливань на світовому ринку

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 155”

IV квартал 2016 р.

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Прийнято Закон України від 12.07.16 № 1455 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів внутрішньому ринку» та постанову Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1035 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України».

74

Спрощення процедур експорту послуг шляхом скасування валютного контролю за експортом послуг, спрощення правил податкової звітності, збільшення дискреції експортерів щодо юридичного оформлення експорту

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)” (реєстраційний номер 4496)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку

Виконано

 

 

Мінекономрозвитку, ДРС: Прийнято Закон України від 03.11.2016 № 1724-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» набув чинності 03.12.2016 року, введено в дію 03.01.2017 року.

75

Розширення переліку осіб, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру та надання відповідної інформації з нього

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний земельний кадастр”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Держгеокадастр

Виконано

 


 

Мінагрополітики: Проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр» щодо розширення переліку осіб, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру та надання відповідної інформації з нього» зареєстровано у Верховній Раді України (реєстраційний номер 8049.

76

Спрощення процедури повернення декларанту суми переплати надміру сплачених до бюджету коштів під час митного оформлення товарів шляхом встановлення виключного переліку документів для повернення коштів (в тому числі судове рішення про скасування митної вартості товарів, визначеної митним органом), підстав для відмови в їх поверненні, відповідальності посадових осіб за необґрунтовану відмову в поверненні коштів та скорочення строків їх повернення

внесення змін до наказу Держмитслужби від 20 липня 2007 р. № 618 “Про затвердження Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами”, зареєстрованого в Мін’юсті 25 вересня 2007 р. за № 1097/14364

IV квартал 2016 р.

Мінфін, ДФС

Виконано

 

ДФС: Мінфіном прийнято наказ від 18.07.2017 № 643 «Про затвердження Порядку повернення в авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів».

77

Надання права ввезення продуктів тваринного походження під час транзитної закупівлі через треті країни за умови, що продукція виходить з логістичних складів (холодильників), які мають дозвіл на право експорту продукції в країни ЄС, супроводжуються оригіналами ветеринарних сертифікатів країни відправника, в яких обов’язково зазначається країна походження продуктів

внесення змін до наказів Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики від 14 червня 2004 р. № 71 “Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду”, зареєстрованого в Мін’юсті 23 червня 2004 р. за № 768/9367, та від 20 квітня 2004 р. № 49 “Про затвердження Правил ветеринарно-санітарної експертизи молока і молочних продуктів та вимог щодо їх реалізації”, зареєстрованого в Мін’юсті 7 травня 2004 р. за № 579/9178

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Держпродспоживслужба, ДРС

 

Виконано

 

Мінагрополітики: Прийнято наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553 "Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки", який 4 квітня 2019 р. за № 1101/5 зареєстровано в Міністерстві юстиції України.

78

Уніфікація процедури сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку та повернення надміру сплачених сум збору під час повернення користувачам послуг не використаних ними сум авансу (передоплати)

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. № 1740”

IV квартал 2016 р.

Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України

Виконано

 

 

Мінсоцполітики: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 № 72 «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» щодо звільнення від сплати збору абонентів у разі відправлення благодійного телекомунікаційного повідомлення.

79

Спрощення контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 р. № 86 щодо спрощення зовнішньоторговельної діяльності”

I квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку

Виконано

 

 

Мінекономрозвитку: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 №184 «Про внесення змін у додатки до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання».

80

Скасування звітності щодо декларування валютних цінностей

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Указу Президента України “Про визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента України від 18 червня 1994 р. № 319/94”

IV квартал 2016 р.

Мінфін, Мін’юст, Національний банк (за згодою)

Виконано

 

Мінфін: Кабінетом Міністрів України схвалено внесені Мінфіном наступні нормативно-правові акти:

- проект Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (реєстраційний номер 6590);

- проект Указу Президента України «Про визнання такими, що втратили чинність указів Президента України від 18 червня 1994 року № 319 і від 06 листопада 1997 року № 1246» направлено на розгляд Адміністрації Президента України.

81

Скасування звітів Ф №1-Р та Ф № 1-РТ для суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також скасування вимоги щодо надання детальної інформації щодо контрагентів у звітах Ф № 1-ОА

внесення змін до наказу Мінфіну від 11 лютого 2016 р. № 49 “Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення”, зареєстрованого в Мін’юсті 3 березня 2016 р. за № 340/28470

IV квартал 2016 р.

Мінфін

Виконано

 

ДРС: Наказом Мінфіну від 10.11.2016 р. № 943 внесено зміни до наказу №49, скасовано звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (Форма звіту № 1-РА) та про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (Форма звіту № 1-РТ) зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 березня 2017 р. за №282/30150.

Спрощення умов подання звітності суб’єктами господарювання щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення та зменшення адміністративного та фінансового навантаження на бізнес.

.

.

.

.

.

.

 

.

83

Удосконалення регулювання зовнішньоекономічної діяльності

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення зовнішньоекономічної діяльності”

III квартал 2017 р.

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінекономрозвитку у Верховній Раді України зареестровано законопроект № 9388 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції та лібералізації адміністративних послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності". 07.02.2019 включено до порядку денного.

Спрощення умов провадження підприємницької діяльності у сферах інформаційних технологій та телекомунікацій

84

Удосконалення дозвільних процедур у сфері господарської діяльності та приведення вітчизняних граничних норм випромінювання у відповідність з нормами ЄС шляхом збільшення гранично допустимого рівня електромагнітних випромінювань для діапазонів дуже високих частот та ультрависоких частот з 2,5 мкВт/см2 або 3 В/м до 10 мкВт/см2 або 6 В/м

внесення змін до наказу МОЗ від 1 серпня 1996 р. № 239 “Про затвердження Державних санітарних правил та норм”, зареєстрованого в Мін’юсті 29 серпня 1996 р. за № 488/1513

IV квартал 2016 р.

МОЗ, ДРС

Виконано

 

МОЗ: Наказ МОЗ України від 13.03.2017 № 266 «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16.05.2017 за № 625/30493.

85

Удосконалення правового регулювання прав інтелектуальної власності у сфері програмного забезпечення

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття, розпорядження та охорони авторського права і суміжних прав” (реєстраційний номер 4579)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку, ДСІВ

Не виконано

 

Мінекономрозвитку: 03.10.17 законопроект реєстраційний номер 4579 від 04.05.16 було відкликано. Норми стосовно удосконалення правового регулювання прав інтелектуальної власності у сфері програмного забезпечення, що містились у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття, розпорядження та охорони авторського права та суміжних прав» включено до розробленого проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав», який наразі зареєстровано у Верховній Раді України за №7539 від 01.02.18. Наразі законопроект готується на повторне перше читання. Законопроект 7539 передано 07.02.2019 на доопрацювання ініціатору внесення. В Мінекономрозвитку розпочала працювати робоча група з доопрацювання законопроекту.

 

86

Запровадження процедури опублікування відомостей про заявки на промисловий зразок з метою надання можливості подання заперечення третіми особами на підставі невідповідності заявленого об’єкта умовам патентоспроможності, а також встановлення вільного доступу до реєстрів заявок на знаки для товарів та послуг

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про охорону прав на промислові зразки”, а також до деяких законодавчих актів з питань охорони прав на знаки для товарів та послуг

IV квартал 2016 р.

Мінекономрозвитку, ДСІВ

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Норми законопроекту, які направлені на виконання завдання включені до нового комплексного законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності на винаходи (корисні моделі), промислові зразки і торговельні марки", який зареєстровано у Верховній Раді України за №9385, як проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності". 09.04.2019 законопроект запропоновано прийняти у першому читанні.

87

Удосконалення нормативно-правового регулювання електронного документообігу з метою наближення умов його застосування до документообігу на паперових носіях

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про електронні довірчі послуги” (реєстраційний номер 4685)

до прийняття Закону

Мін’юст, Мінрегіон, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування

Виконано

 

Мін’юст, Адміністрація Держспецзв"язку: Закон України від 05.10.2017 № 2155-VIII "Про електронні довірчі послуги" підписано Президентом України. Закон створює умови для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг та до цифрового ринку ЄС.

88

Створення прозорого механізму надання права на маркування контрольними марками та здійснення контролю за їх цільовим використанням

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних” (реєстраційний номер 4571)

до прийняття Закону

Мінекономрозвитку, ДСІВ

Виконано

 

 

Мінекономрозвитку, ДРС: Прийнятий Верховною Радою України Закон України від 04.09 2018 № 2514-VIII “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних” 1 жовтня 2018 року підписано Президентом України.

.

.

.

.

.

.

 

.

90

Спрощення процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах будівництва, існуючих будинках, будівлях, спорудах та у приміщеннях

1) розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію”

IV квартал 2016 р.

Мінрегіон, Адміністрація Держспецзв’язку

Виконано

 

Мінрегіон:Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

2) затвердження порядку доступу до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики для розміщення технічних засобів телекомунікацій

I квартал 2017 р.

Міненерговугілля, НКРЗІ (за згодою)

Виконано

 

Міненерговугілля: Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики " листом від 04.-6.2018 подано на розгляд Кабінету Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2018 № 853 затверджено Правила надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики.

91

Забезпечення гармонізації процедури виділення та перерозподілу (рефармінгу) радіочастотного ресурсу з вимогами законодавства ЄС з метою підвищення ефективності його використання

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про радіочастотний ресурс України” та інших законодавчих актів”

IIІ квартал 2017 р.

Адміністрація Держспецзв’язку, НКРЗІ (за згодою), Мінекономрозвитку, Міноборони

Виконано

 

Адміністрація Держспецзв’язку: Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України
“Про радіочастотний ресурс України” (щодо забезпечення впровадження нових радіотехнологій) (реєстраційний номер 7181) 10.10.2017 надано Комітетам Верховної Ради України для ознайомлення. Станом на 04.07.2018 законопроект № 7181, включено до порядку денного 8-ї сесії ВРУ, але на пленарних засіданнях не розглянуто.

92

Забезпечення технологічної нейтральності у різних діапазонах частот для надання споживачам телекомунікаційних послуг із застосуванням різноманітних телекомунікаційних технологій

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про радіочастотний ресурс України” та інших законодавчих актів”

IIІ квартал 2017 р.

Адміністрація Держспецзв’язку, НКРЗІ (за згодою), Мінекономрозвитку

Виконано

 

Адміністрація Держспецзв’язку: Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про радіочастотний ресурс України” (щодо забезпечення впровадження нових радіотехнологій) (реєстраційний номер 7181) 10.10.2017 надано Комітетам Верховної Ради України для ознайомлення. Станом на 07.11.2018 законопроект № 7181, включено до порядку денного 9-ї , але на пленарних засіданнях не розглянуто.

93

Сприяння укладенню Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угоди АСАА) для сфери радіо- і телекомунікаційного термінального обладнання

розроблення проекту Технічного регламенту, що відповідає Директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС від 16 квітня 2014 р. № 2014/53/ЄС про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку радіообладнання, що скасовує Директиву № 1999/5/ЄС

IV квартал 2016 р.

Адміністрація, Держспецзв’язку, НКРЗІ (за згодою)

Виконано

 

Адміністрація Держспецзв’язку: На засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355 «Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання».

94

Установлення для суб’єктів господарювання, які мають намір провадити (провадять) діяльність у сфері телекомунікацій, порядку доступу та використання об’єктів інфраструктури для розвитку телекомунікаційної мережі загального користування України з метою задоволення потреб споживачів телекомунікаційних послуг

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж” (реєстраційний номер 4159)

до прийняття Закону

НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінінфраструктури, Антимонопольний комітет, Мінрегіон, Міненерговугілля, Держархбудінспекція, НКРЕКП (за згодою)

Виконано

 

НКРЗІ, Адміністрація Держспецзвязку: Прийнято Закон України від 07.02.2017 № 1834 «Про доступ на об’єкти будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

95

Оптимізація заходів державного нагляду (контролю) у сфері телекомунікацій шляхом скасування повноважень органу державного нагляду (контролю) щодо проведення планових перевірок

супроводження у Верховній Раді України проектів Законів України “Про електронні комунікації” (реєстраційний номер 3549-1), “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо електронних комунікацій)” (реєстраційний номер 3643), Виключено (реєстраційний номер 3644), “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо електронних комунікацій)” (реєстраційний номер 3645)

до прийняття Закону

НКРЗІ (за згодою). Мінекономрозвитку

Не виконується

 

НКРЗІ (щодо заходу 98): 15 травня 2018 р. відкладено.розгляд законопроекту 3549-1

ДРС: (щодо заходів 99, 101):

* За наявною інформацією розгляд законопроектів 3643 та 3645 відкладено 20 вересня 2016 р.

Завдання потребує аналізу щодо можливості та шляхів його виконання.

96

Удосконалення процедур здійснення заходів радіочастотного моніторингу радіоелектронних засобів, а саме — запровадження процедури, відповідно до якої моніторинг може проводитися за рахунок надходжень, які щомісяця сплачуються користувачами радіочастотних ресурсів до державного бюджету як рента за користування радіочастотним ресурсом

супроводження у Верховній Раді України проектів Законів України “Про електронні комунікації” (реєстраційний номер 3549-1), “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо електронних комунікацій)” (реєстраційний номер 3643); “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо електронних комунікацій)” (реєстраційний номер 3645)

до прийняття Закону

НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку

Не виконується

 

НКРЗІ (щодо заходу 102): 20.09.2016 законопроект розглянуто на пленарному засіданні та направлено на повторне перше читання.

Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку на засіданні 24.11.2016 року (протокол №53) розглянув направлений на доопрацювання до повторного першого читання зазначений законопроект з урахуванням альтернативних законопроектів за реєстр. № 3549-3 та реєстр. № 3549-4, за результатами чого прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України повернутися до розгляду законопроекту, прийнявши його за основу з урахуванням запропонованих змін.

Адміністрація Держспецзвязку (щодо заходу 102): на сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано два альтернативних законопроекти "Про електронні комунікації" (реєстраційний номер 3549-3 та 3549-4). Станом на 07.11.2018 законопроекти № 3549-1, 3549-3 та 3549-4, 3643 та 3645 включено до порядку денного 9-ї сесії ВРУ, але на її пленарних засіданнях не розглянуто.


 

97

Спрощення процедур доступу до кабельної каналізації електрозв’язку

внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 23 серпня 2012 р. № 428, зареєстрованим у Мін’юсті 12 вересня 2012 р. за № 1571/21883

IV квартал 2016 р.

НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку

Виконано.

 

НКРЗІ: Прийнято рішення НКРЗІ від 12.07.2016 № 359 «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку», яке зареєстровано в Мін’юсті 05.08.2016 № 1098/29228.

Адміністрація Держспецзв’язку: На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 253 “Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку”.

98

Визначення (розмежування) розміру орендної ставки у разі: розміщення офісних приміщень операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету (40 відсотків); розміщення технологічного обладнання, антен операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету (18 відсотків)

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786”

IV квартал 2016 р.

Мінекономрозвитку, Фонд державного майна

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 930 “Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу ”.

99

Спрощення процедури проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (а саме: визначення права оператора мобільного зв’язку самостійно проводити натурні випробування, а в разі недосягнення згоди між операторами щодо результатів вимірів — можливості залучення Українського державного центру радіочастот)

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (реєстраційний номер 5051)

до прийняття Закону

НКРЗІ (за згодою)

Виконано

 

НКРЗІ: У Верховній Раді України 17.02.2017 зареєстровано доопрацьований проект Закону України «Про радіочастотний ресурс України»(реєстраційний номер 5051). який в установленому порядку розглянуто НКРЗІ.

ДРС. Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.04.2018 № 252-р «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності», яким внесено зміни до даного пункту.

100

Скасування положення щодо створення автоматизованої інформаційної системи обліку терміналів на території України

1) розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 295”

IV квартал 2016 р.

НКРЗІ (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінфін

Виконано

 

 

НКРЗІ: прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 № 703 "Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг".

Виключено

.

.

.

 

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.04.2018 № 252-р «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності», яким зазначений підпункт виключено.

Виключено

.

.

.

 

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.04.2018 № 252-р «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності», яким зазначений підпункт виключено.

затвердження рішення НКРЗІ щодо внесення зміни до рішення НКРЗІ від 7 квітня 2015 р. № 195 “Про затвердження Тарифів на роботи (послуги) державного підприємства “Український державний центр радіочастот”, пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів теле-комунікаційних мереж, і визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень НКРЗ та НКРЗІ”, зареєстрованого в Мін’юсті 10 червня 2015 р. за № 687/27132, щодо виключення пункту 13 розділу III Тарифів на роботи (послуги) державного підприємства “Український державний центр радіочастот”, пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів теле-комунікаційних мереж

IV кв. 2016 р.

НКРЗІ (за згодою) Мін’юст

Виконано

 

Підпунктом 2 рішення НКРЗІ від 01.11.2016 № 577, яке зареєстровано в Мінюсті 25.11.2016 № 1532/29662 визнано таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 07.04.2015 № 195 «Про затвердження Тарифів на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов’язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, і визнання такими, що втратили чинність, деяких рішень НКРЗ та НКРЗІ», зареєстроване в Мінюсті 10.06.2015 № 687/27132.

Захід, передбачений підпунктом 4 виконано.

101

Спрощення провадження господарської діяльності з виробництва дисків для лазерних систем зчитування

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 р. № 675”

IV квартал 2016 р.

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 903 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

102

Виключено

.

.

.

.

 

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 18.04.2018 № 252-р «Про внесення змін до плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності», яким зазначений пункт виключено.

Удосконалення процедур технічного регулювання господарської діяльності

103

Затвердження адаптованого до норм ЄС технічного регламенту щодо безпеки простих посудин високого тиску

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Технічного регламенту щодо безпеки простих посудин високого тиску”

III квартал 2016 р.

Мінсоцполітики, Держпраці

Виконано.

 

Мінсоцполітики: Постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1025 « Про затвердження Технічного регламенту щодо безпеки простих посудин високого тиску» набрала чинності 13.07.2017.

104

Перегляд нормативних документів щодо зменшення кількості показників якості послуг з надання доступу до Інтернету

удосконалення нормативно-правових актів щодо якості телекомунікаційних послуг

IV квартал 2016 р.

Адміністрація Держспецзв’язку, Держпродспоживслужба, НКРЗІ (за згодою)

Виконано

 

Адміністрацією Держспецзв’язку, НКРЗІ: Відповідно рішення НКРЗІ від 13.12.2016 №660 переліки показників якості для послуг фіксованого телефонного зв’язку та послуг із доступу до Інтернету, рівні яких підлягають обов’язковому оприлюдненню операторами телекомунікацій у 2018 році та випробуванню протягом 2017 року, зменшено на один показник відповідно (№05-9393/104 від 27.12.2016).

105

Гармонізація вимог щодо маркування продукту та інформування про нього із стандартами ЄС

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів” (реєстраційний номер 4126-1)

до прийняття Закону

МОЗ

Виконано

 

МОЗ: підтримано проект Закону України "ПРо інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" (реєстраційний номер 4126-1)

ДРС: За наявною інформацією, законопроект з 03.10.2017 повернуто на доопрацювання ініціатору внесення.

Крім того 06.12.2018 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»(законопроект 8450). інформацію щодо стану виконання завдання головним виконавцем не надано.

106

Уповноваження приватних компаній здійснювати сертифікацію органічних продуктів та контроль за такими продуктами

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органічного виробництва та обігу органічної продукції”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінагрополітики: 03 квітня 2018 р. Комітетом Верховної Ради України враховано зауваження до проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційний номер 5448).

ДРС.Верховною Радою України прийнято Закон України від 10.07.2018 № 2406-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстраційний номер 5448-д).

107

Спрощення процедури позначення одиниць вимірювання на маркуванні продукції, що надається на внутрішньому ринку

внесення змін до наказу Мінекономрозвитку від 4 серпня 2015 р. № 914 “Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин”, зареєстрованого в Мін’юсті 25 серпня 2015 р. за № 1022/27467

IV квартал 2016 р

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Затверджено наказ Мінекономрозвитку від 18.11.2016 № 1941 «Про внесення змін до наказу Мінекономрозвитку від 4 серпня 2015 р. № 914», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.12.2016 за № 1586/29716.

Спрощення умов провадження підприємницької діяльності у харчовій галузі

108

Скасування державного регулювання цін на продовольчі товари

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548”

IV квартал 2016 р.

Мінекономрозвитку

Виконано

 

Мінекономрозвитку: Урядом країни прийнято постанову від 07.06.2017 року № 394 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Внесеними змінами скасовано державне цінове регулювання на ряд товарів, у тому числі соціальні продукти харчування, і послуг.

109

Скорочення переліку об’єктів державного цінового регулювання за результатами оцінки ефективності здійснення інтервенційних операцій

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про стимулювання розвитку агропромислового комплексу”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Мінфін

Виконано

 

Мінагрополітики: розроблений проект Закону України "Про стимулювання агропромислового комплексу України" схвалено 18.01.2017 на засіданні Уряду.

110

Забезпечення належної якості та безпечності дитячого харчування шляхом удосконалення вітчизняного виробництва такої продукції

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України “Про дитяче харчування”

I квартал 2017 р.

Мінагрополітики

Виконано

 

Мінагрополітики: Проект Закону України «Про дитяче харчування» (реєстраційний номер 5293 від 20.10.2016) відкликано 03.10.2017.

111

Створення нормативної бази для розроблення та застосування нових технологій виробництва упаковки та інших матеріалів, що контактують з харчовими продуктами

супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України “Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами” (реєстраційний номер 4611)

до прийняття Закону

Мінагрополітики, МОЗ

Не виконується

 

Мінагрополітики: Проект Закону України «Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами» (реєстраційний номер 4611 від 06.05.2016), внесений до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України (розробник Мінагрополітики)17.01.2019 відхилено та знято з розгляду Верховної Ради України.

112

Забезпечення здійснення контролю у сфері карантину рослин за переміщенням об’єктів територією України виключно за вимогою власників таких об’єктів стосовно сухофруктів, спецій, чаю, кави тощо та скасування обов’язкового оформлення карантинних сертифікатів на такі об’єкти

розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 705”

IV квартал 2016 р.

Мінагрополітики, Держпродспоживслужба

Виконано.

 

Держпродспоживслужба: Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 829 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 705 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

http://www.drs.gov.ua/

СТАН_ВИКОНАННЯ_Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали