Із 03.06.19 р. для отримання готівки в банку слід подавати підтвердні документи
НБУ посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій. Так, банк має вживати заходи для вивчення клієнтів – суб’єктів господарювання, які отримують у банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності. Зокрема, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу банк має отримувати від клієнта підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки, зокрема:
- закупівельний акт;
- закупівельна відомість;
- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку;
- кредитний договір;
- договір постачання;
- договір транспортування;
- договір зберігання;
- інші звітні документи.
Посилення нагляду за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій пов’язане з виявленням НБУ численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів. Крім того, це відповідає вимогам законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Регулятор також унормував застосування електронного підпису та електронної печатки у банківській системі України під час здійснення касових операцій відповідно до вимог законодавства (зокрема, Закону від 05.10.17 р. № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги»).
До того ж, НБУ удосконалив окремі норми організації касової роботи банків України, зокрема щодо роботи банків із сумнівними щодо справжності та платіжності банкнотами тощо.
Постанова Правління НБУ від 18.04.19 р. № 62 набуває чинності з 03.06.19 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 26.04.19 р.).
Коментарі до матеріалу