Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реєстрація земельної ділянки більше не залежить від її місця розташування

16.06.2020 281 0 0

Із 10.06.20 р. Урядом запроваджено принцип екстериторіальності в держреєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі (далі – ДЗК). Тобто починаючи з указаної дати приймати рішення щодо реєстрації земельної ділянки буде державний кадастровий реєстратор, обраний системою випадково. Раніше таке рішення приймав кадастровий реєстратор за місцем розташування ділянки.

Наприклад, заяву на держреєстрацію земельної ділянки, розташованої у м. Дніпрі, можуть направити на розгляд кадастровому реєстратору м. Харкова.

Цей принцип запроваджено в пілотному режимі на два роки. У разі отримання гарних результатів його затвердять на законодавчому рівні, зокрема в Законі від 07.07.11 р. № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр».

За допомогою даного проєкту передбачається:

  • скорочення строку реєстрації земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів (далі – р. д.). Тобто наразі реєстрація ділянки або відмова в реєстрації має здійснюватися протягом 7 р. д.;
  • реалізація принципу екстериторіальності (випадковості) під час реєстрації земельної ділянки.

Пілотний проєкт із запровадження принципу екстериторіальності в держреєстрації земельних ділянок реалізується стосовно ділянок, які реєструються:

  • за проєктом землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  • технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
  • технічною документацією із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Тепер для держреєстрації земельної ділянки заявник або розробник документації, який діє від його імені, подає через ЦНАП у паперовому та електронному вигляді заяву разом із документами (відповідна документація із землеустрою на папері та переведена в електронний формат, електронний документ). Розмір файла з електронною документацією із землеустрою має бути до 3 мегабайтів. Подати заяву в електронній формі без звернення до ЦНАПу може розробник, адже він наділений такою функцією завдяки своєму статусу сертифікованого інженера-землевпорядника.

Зміни стосуються і процедури проведення експертизи землевпорядної документації. Стає доступним замовлення, проведення та отримання результатів експертизи за допомогою Єдиного державного порталу адмінпослуг (my.gov.ua) та інтегрованої з ним системи Держгеокадастру.

Не оминули законодавці й проблеми виправлення помилок у відомостях ДЗК. Зокрема, сертифікованим інженерам-землевпорядникам надаються повноваження щодо виправлення помилок у застосуванні систем координат земельних ділянок (у т. ч. тих, що виникли при переведенні з однієї системи координат в іншу), що сформовані до 01.01.13 р. та відомості про які перенесено до ДЗК, а також помилок у відомостях про місця розташування земельних ділянок.

Постанова КМУ від 03.06.20 р. № 455 набула чинності з 10.06.20 р. («Урядовий кур’єр» від 10.06.20 р. № 108). 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали