Розширено коло осіб із правом одержання надбавки за вислугу років
Чи матиме біолог надбавку за вислугу років?
Чи має право на надбавку за вислугу років фельдшер-лаборант?
Чи збергається надбавка за тривалість безперевної роботи за фельдшером екстреної допомоги?
Унесено зміни до Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.11 р. № 239 (далі – Порядок № 239). А саме доповнено п. 3 цього Порядку: відтепер право на таку надбавку набули й працівники, які обіймають у цих закладах посади психологів та соціальних робітників.
Нагадаємо: починаючи з 01.09.11 р. окремим категоріям працівників закладів соцзахисту, оплата праці яких здійснюється за визначеними саме для цих установ умовами, відповідно до постанови КМУ від 11.05.11 р. № 524 установлюється надбавка за вислугу років.
Виплачуючи цю надбавку, слід керуватися Порядком № 239, у якому визначено перелік посад працівників, яким установлюється надбавка за вислугу років, а також правила обчислення стажу, що дає право на її встановлення. Розмір надбавки залежно від набутого стажу роботи в державних чи комунальних установах соцзахисту становить від 10 до 30 % посадового окладу, а право на неї набувається починаючи зі стажу понад 3 роки. Тож кадрові служби державних та комунальних установ соціального захисту населення мають підготувати локальні накази керівників цих установ, в яких передбачатиметься виплата надбавки за вислугу років тим психологам та соціальним робітникам, стаж роботи яких у закладах соцзахисту становить понад 3 роки.
Зауважимо! Якщо в установі соцзахисту працюють працівники інших галузей, зокрема лікарі, медичний персонал, то норми Порядку № 239 до них не застосовуються.
Наказ Мінсоцполітики від 14.12.18 р. № 1873 набув чинності з 18.01.19 р. («Офіційний вісник України» від 18.01.19 р. № 5).
Коментарі до матеріалу