QR-коди для бізнесу: НБУ затвердив єдиний підхід
Національний банк затвердив єдині підходи до формування і використання QR-кодів для здійснення розрахунків. Йдеться, в першу чергу, про кредитових перекладах. Мета рішення - надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків. Це зможе вирішити проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.
Учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дозволить підвищити швидкість розрахунків і знизити операційні ризики. Єдині підходи забезпечують, в першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють з постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних і комунальних послуг).
Також це допоможе широко використовувати QR-коди при оплаті товарів і послуг і здійснювати переказ коштів з рахунку на рахунок. А використання QR-коду для здійснення кредитових переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат - зростання обсягів безготівкових розрахунків.
Формування та використання QR-кодів не є обов'язковим. Однак, при бажанні використовувати QR-коди для здійснення кредитових переказів, учасники безготівкових розрахунків повинні будуть забезпечити його формування і використання відповідно до правил, розроблених Національним банком. Відповідні норми містить постанову Правління Національного банку України від 28 травня 2020 № 68 «Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитних переказів», який вступає в силу з 3 червня 2020.
bank.gov.ua
Коментарі до матеріалу